Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi is pontosan a gátvédelem?...

Mi is pontosan a gátvédelem? Kell hozzá előre csinálni valamit? Kell rá készülni? Hogyan?

Figyelt kérdés
2009. márc. 7. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Javasolt a 36. héttől naponta olajjal gátmasszázst végezni.A gátvédelmes szülés esetén megfelelő előkészítés után nem vágnak.Konzultálj a szülésznőddel.
2009. márc. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom, akkor itt, ahol én szülök majd (külföld) automatikusan csak akkor vágnak,ha tényleg szükséges. De még nem beszéltem erről senkivel. Bár még csak 25 hetes vagyok.

Csak érdekel a dolog, hogy lehetőleg mindent megtehessek a vágás elkerülése érdekében. Bármilyen olaj jó? Van itthon Johnsons babaolaj. Az jó?

Segíthet, ha már a 36. hét előtt kezdeném, vagy fölösleges?


Köszi a választ

2009. márc. 7. 09:41
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is gátvédelemmel szültem(a papíromon is rajta van)és vágtak.Nekem azt mondta a doki,hogy az a gátvédelem amikor nem hagyják hogy repedj.4.2kilós babám született.
2009. márc. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is igy szerettem volna szülni,aztán azt mondták, hogy az a korház ahová járok nem támogatja a gátvédelmet.Gátvédelemnél lassubb a szülés,mert nem várnak,hanem tágítanak.A szülésznő segít neked ebben,ő tágítja folyamatosan.Aztán én mégis gátvédelemmell szültem,de nekem is váni kellett,de csak minimálisat,mert elfogytak a fájások,ezért gyorsan megkelett szülnöm.Szerintem picit fájdalmasabb is.de csak ott,akkor,én utána 2 óra múlva már ültem,és ugy mentem mint azelött.hamar gyógyul ilyenkor.Lehet gapni gátvédő olajat,azt kell masszírozni be a gátnál,hogy rugalmasabb legyen,és könnyen tágulj.

Remélem érthető voltam,könnyű szülést kívánok neked.

2 hós anyuka

2009. márc. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom, melyik országban fogsz szülni? De kb. úgy megy mint otthon. Érdemes gátmasszás olajat használni, a gyógyszertárban kapható, sokan elkerülték így már a vágást. De mielött szakadna a gát, s esetleg a nem kívánt irányba, akkor itt is (pl.Németországban) vágnak. Az olajat (Weleda) már a 34. héten el lehet kezdeni,de én is csak a 36.-on kezdtem el.
2009. márc. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi

Én Skócia.

Március végén megyek haza 2 hére. Akkor otthon is tudok ilyen olajat nézni, de addig itt is körülnézek. Ezek szerint semmivel nem vagyok elkésve.

2009. márc. 7. 14:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy elkesve. En Angliaban elek, nekem is gatvedelmes szulesem volt es meg ket baratnomnek a kozelmultban. Ok nem is csinaltak gatmasszazst, en igen, a 36. hettol. Az eredmeny ugyanaz, mindannyian vagas es repedes nelkul szultunk, annyi a kulonbseg kozottunk, hogy az o babajuk 2,5 kg-os volt, az enyem 3,7 kg 36os normal fejkorfogattal.

Nekem a midwife azt mondta, hogy nem szukseges elore a gatmasszazs, az a legfontosabb, hogy szulesnel kovesd a szuleszno utasitasait, ha azt mondja, hogy ne nyomj, akkor tenyleg ne nyomj. Fontos, hogy a baba feje szinte centirol centire csusszon ki, mert kozben ok igazitjak a mehszajat es a huvelyt, valamint igy a szoveteknek tobb idejuk van alkalmazkodni, mintha kirobban a gyerek. Ettol fuggetlenul en massziroztam elore, mert az idombol kitelt.

Nem neztem szet drogeriagban, hanem ebayrol rendeltem hozza olajat, aminek a harmada nem fogyott el a negy het alatt, mert annyira keves kell belole.

Ez is az pl: [link]

2009. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi

Már be is raktam a my ebay figyelőbe. Tuti veszek olajat. Az én időmből is telik majd rá. Elégre nem tart sokáig. Bár csak 10 nappal a kiírt nap előtt megyek szülési szabira, de a napi 2 alkalom azért belefér majd. :-)

2009. márc. 7. 19:26
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is gátvédelemmel szültem,-10 hónapja,Bp.en az István khzban-és a 3.fájásra megvolt a baba.A saját ritmusában jött,engem nem tágított a szülésznőm.Se fájdalmas,se kellemetlen nem volt.Én csak intim tornát végeztem,semmi mást.De elég tágulékony vagyok,(az első babánál azért csináltak gátmetszést,mert az 16 évvel ezelőtt volt,és akkor még kötelező volt(páne első szülésnél))így se nem repedtem,se belső sérülésem se volt.
2009. márc. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy milyen olajat hasznälsz,van kimondottan gätmasszäzsolaj!!!gyogyszertärban biztos nälatok is kaphato,es a 34dik hettöl szabad elkezdeni hasznälni!
2009. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!