Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második császár általában...

A második császár általában tényleg kevésbé fáj, mint az első?

Figyelt kérdés
Szültem egy babát császárral és azt olvastam sok helyen ill. védőnő említette, hogy a második császár (ha erre sor kerül), akkor ált. nem olyan fájdalmas, mint az első. Persze tudom, hogy nem lehet ennyire általánosítani, mert biztos, mindenkinél más. Nem mondom, hogy az elsővel sokat szenvedtem, nagyon gyorsan felépültem, csak mégis kíváncsi lennék a tapasztalatokra, hogy ez tényleg így van a legtöbb esetben? Ha ugyanott vágnak, nem fog annyira fájni?
2009. márc. 6. 02:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia elsőnek is nem úgyanott vágnak (alatta vagy felette pár mm-el nem vághatnak ott mert hegesedés meg stb...). Annyival "jobb" a második császár hogy már tudod hogy mire számits (egyébként nekem mindkettő hasonszőrű fájdalmakkal járt). Az a lényeg hogy ha azt mondja a nővérke hogy felkelni akkor felkelni! Nem merem azt írni hogy a második jobban fájt mint az első mert az első 9éve volt az második pedig 5hója és tudod az idő "tompítja" a fájdalmat! Minden esetre sok sikert! Ja és ha az első császár volt majdnem 80%-ék hogy a másik is az lesz. Függ attól is hogy az első miért volt császár és hogy mennyi ideje volt. Szia!
2009. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem a kislányom 3éves ő császárral született,most szültem 3hónapja a kisfiamat őt is császárral.Nem mondom,hogy nem fájt de mivel az első császár volt tudtam mire számíthatok.Szerintem ezért "nem"fájt annyira.
2009. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, arra én is számítok, hogy császár lesz. Kb. 4 évet szeretnék a két gyerek között és azért lett császár, mert elfordult oldalra. Számolok azzal, hogy a következő is az lesz, de gondolom, azt is túlélem, ha már az elsőt is sikerült.
2009. márc. 6. 10:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is császárral szültem 10 hónapja, és én a császáros megörzőből együtt mentem egy szintén császáros kismamával a gyermekágyasz részre, és ott voltunk 3 napig, neki az volt a 3. császára, szerintem neki kicsit kevésbé fájt, de ő is ugyanolyan nehezen mozgott, fájt a sebe stb. talán igaz, hogy ő már tudta mire számítson.Bár, tett egy megjegyzést, hogy "jajj, már el is felejtettem mennyire fájdalmas ez a császár dolog". Állítólag én is hamar rendbe jöttem, a sogórnőm császár után 2 hétre is görnyedve járt, na de a 2. császára után már nem.

Azért a poén az volt mikor a császáros kismama társammal lementünk a gyermekágyas részre, ahol megláttak minket, hogy milyen nehezen mozogtunk stb. azt mondta az egyik kismama hogy "részvétem lányok" :-))), még a bugyimat is alig tudtam kicserélni.Ha valamit leejtettünk ez a kismama segített felvenni, én csak szugeráltam pl. a tollat,nem tudtam felvenni :-)))

2009. márc. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!