Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ennyire sok nő gondolja azt,...

Ennyire sok nő gondolja azt, hogy a császáros szülés nem is szülés?

Figyelt kérdés
Barátnőm mesélte,hogy ismerőse császárral szült és már a terhesség eleje óta részt vett egy netes kismama klubban.Amióta szültek mind de ő császárral a többi nő kiközösíti,beszólnak neki hogy ne osztogasson tanácsokat,mert nem is szült.Hogy lehetnek ilyen buták és gonoszak olyan nők,akik ahelyett,hogy örülnének,hogy anyák lettek még mást bántanak,aki igenis szült,mint ők.Ugye a nagyrésze a nőknek nem így gondolkodik?
2009. márc. 5. 22:25
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
81%

Senki ne gondolja hogy a császár után arany az élet!!

5-6 nap kemény fájdalom minden mozdulatnál. Az első napokban 5 percbe is beletelhet míg felkelsz az ágyból,mert annyira fáj. Egyikfajta szülési mód sem jobb a másiknál.!!!

2009. márc. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim válasza:
76%
Dehogynem szülés! Csak annál sokkal kellemetlenebb fajtája. Én is úgy vagyok vele, hogy nem a szüléstől félek, hanem, hogy esetleg császár is lehet belőle. Az császárral szült anyák csak mégnagyobb tiszteletet érdemelnek, mert csupa borzalom veszi körül gyermekük világrajövetelét, meg sokkal tovább tart a felépülésük. Ha már mérlegre tesszük az anyaságot, akkor a császárosoknak több pontot kell adnunk, mert többet szenvednek, nagyobb áldozatot hoznak a gyermekért. Ugyanis a legtöbb császármetszést szintén vajúdás előzi meg, így abból ők sem maradnak ki, sőt legtöbbször hosszabb ideig is vajúdnak, és végül azért kerül sor a műtétre, mert hiába volt a vajúdás fájdalma, ha nem tudott tágulni, arról nem ő tehet.Viszont ugyanez nem érvényes azokra, akik hiúságból kérik a császározást, hogy ne táguljon ki a hüvelyük meg a fentebb említett okok miatt. Azokat egy percig sem kell sajnálni, de nyilván nem is igénylik, és azt is belátják, ha ők emiatt vannak kiközösítve, de valószínűleg ezt is belekalkulálták a döntésük meghozatalakor. Vagy ők meg azt nézik le, aki bevállalja a hüvelytágulást... (mert még nem hallott intim tornáról...)
2009. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Én sima szülésnek indultam, de sajnos nem tágultam eléggé, és a manó sem állt be a szülőcsatornába rendesen! De ugynúgy voltak fájásaim 12órát vajjúdtam, közben óránként próbáltak kézzel tágítani és a manót beilleszteni a szülőcsatornába amit pont a fájások alatt kell végezni! Hát senkinek nem kívánom! A végén a kicsi nem kapott elég oxigént mivel annyira ki voltam merülve, hogy nem birtam a levegővételre sem figyelni! Ekkor vittek a műtőbe amit akkor már nem bántam csak csináljanak valamit! Másnap reggel jött a többi, 3métert 10perc alatt tettem meg! Menni muszáj, (hogy a belek meg minden odabent ne tapadjanak le,) akár mennyire is fáj! Köhögni tüsszenteni nem mertem mert olyan érzés mintha szétszakadnál! A wc-zésről nem is beszélve!:) De szerencsére itt vagyunk, a manóm is és én is jól vagyunk! Tejcsim is belövellt szerencsére a 2.nap! Én nem érzem, hogy nem szültem volna vagy kevesebb lennék bár kitől aki természetesen szült!
2009. márc. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim válasza:
62%
Üzenem,az "OKOS"anyáknak,hogy nem túl jó,mikor megpróbálják elindítani oxitocinnal a szülést/előtte néztek magzatvizet,az se szülő Nők álma/,azután próbálnak burkot repeszteni,és végül meg császároznak.Ki lehet próbálni a gerinc érzéstelenítést is,nem túl kellemes!Aztán fekszel 24 órát bekatéterezve,és nekem összejött egy 3 napos fejgörcs is.
2009. márc. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Arról meg nem is beszélve hogy ha a "kedves nővér" túl sokáig hagyja fent a katétert úgy elszaporodnak a bacik a húgyutakba hogy leájul az ember a wc-ről ha elmegy pisilni.
2009. márc. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Én másodszor is simán szültem, de mind a kétszer széztszakadtam, leginkább belül, sok vért is vesztettem.

A második után ( ami most vasárnap volt) egy órát stoppolt az orvos, mire elállt a vérzés.

Utána meg belázasodtam.

Nem kívánom senkinek az utána következő éjszakát.

Végül olyan "jó" lett a vérképm, hogy vért kaptam.

2009. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem is gondolnak bele,hogy van,aki nem ókedvből választja a császárt,hanem TÉNYLEG orvosi oka van rá.
2009. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy inkább a császáros nők próbálják magukat többnek titulálni, mert ők "mennyit szenvedtek" alapon. Ez a kérdés sem szól másról.

Fel kellene fogni, hogy az is szenved, aki császáros és az is, aki természetes úton szül. Egyik sem könnyebb a másiknál, mind a kettő más-más dolog miatt nehéz.

De a császáros anyukáknak meg nem kellene a kudarcélményüket így levezetni, hogy azt mondják, hogy a természetes úton szült nők lenézik őket. Mert ez csak kitaláció, legalábbis az én tapasztalataim szerint.

2009. jún. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!