Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ennyire sok nő gondolja azt,...

Ennyire sok nő gondolja azt, hogy a császáros szülés nem is szülés?

Figyelt kérdés
Barátnőm mesélte,hogy ismerőse császárral szült és már a terhesség eleje óta részt vett egy netes kismama klubban.Amióta szültek mind de ő császárral a többi nő kiközösíti,beszólnak neki hogy ne osztogasson tanácsokat,mert nem is szült.Hogy lehetnek ilyen buták és gonoszak olyan nők,akik ahelyett,hogy örülnének,hogy anyák lettek még mást bántanak,aki igenis szült,mint ők.Ugye a nagyrésze a nőknek nem így gondolkodik?
2009. márc. 5. 22:25
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
99%
Szia!Hüvelyi szüléssel indított a dokim,de programozott császár lett belőle és a műtőasztalon 5 perces fájásaim voltak.Igaz nem éltem át a szülés minden pillanatát és a baba megszületését,de én ugy gondolom,hogy én is szültem,hisz másképp nem tudtam volna.Valaki hüvelyi úton szül valaki császárral!Én is ismerek olyan nőket,akik azt vallják,hogy ez csak egy műtét és nem szülés!
2009. márc. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
92%

Nekem császárral szuletett a kisfiam, egy éve. Még mindig nehezen tudom kimondani azt a szót, hogy szultem. Pedgi fájásaim voltak, vajúdtam, majd altatásban császároztak, és hipp-hopp néhány óra múlva hozták a babámat. Ennek ellenére nem érzem magam kevesebbnek, és az elso pár nap depije után nem is bánom, hogy így alakult. Szerencsés vagyok, mert nagyon gyorsan helyrejottem. Viszont tudom, hogy lehetett volna másképp is, ezért nem hiszem, hogy sokkal konnyebb így szulni. Sajnálatot meg lenézést itt-ott én is tapasztaltam. Talán azért, mert a mai világban óriási (divat)mítoszok ovezik az egész anyaságot, de már a terhességet is, és sokaknak csak az az elfogadott - otthon is kell hallgatni a baba szívhangját, mindenáron természetesen szulni, majd ha megszuletik, egyutt kell aludni vele, légzésfigyelot használni, 3 éves koráig szoptatni, kendoben táncolni vele, babúszásra járni...stb.

Engem lenéztek a császár miatt is, meg a szoptatás miatt is (sajnos nem sokáig ment), mégis anya vagyok, egy egészséges, virgonc kisfiu anyukája:)

2009. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Szia!En huvelyi uton szultem, de minden tiszteletem a csaszarosoke. En mindig is rettegtem a csaszartol! Nem lehet konnyu nekik. A gyerekeik erdekeben vallalkoztak erre a dologra. Szerintem mindegy az, h ki hogy szul, a lenyeg az hogy mind anyakka valunk.
2009. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Én hüvelyen keresztül szültem de a szobába 2 császárossal feküdtem,hát igen szerintem ők többet szenvednek mint mi akik "normál" úton szülnek! Szegények fel sem tudtak kelni + a katéter! Szerintem ugyan ugy megszenvednek ha nem jobban!
2009. márc. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon remélem, hogy nem császárral fogok szülni, biztos, hogy sokkal nagyobb szenvedés hosszútávon. Mivel műtét, és felvágják az embert. Sokkal jobban félek attól, hogy esetleg valami komplikáció történik és császármetszést kell, hogy alkalmazzanak, mint attól, hogy hüvelyi úton hozom világra a babámat.

Még annyit talán hozzáfűznék, hogy az anyaság nem a szülés formájától függ, annál egy picit szerintem többről van szó... :)

39 hetes

2009. márc. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Én 3-at szültem,az elsőt simán a másik kettőt császárral.

Össze sem lehet hasonlítani a két szülést.

A spontán szülésem egy életre szóló szép emlék marad,amíg a császárok félelem rettegés,hogy mindketten egészségesek épen maradjunk.A középsővel a 42 hét végén indítottak teljesen zárt éretlen méhszájjal.De muszáj volt,mert már annyira mekoniumos volt a magzatvíz,hogy olyan volt mint a spenót.6 óra után nagyon rosszul lett a baba,én meg 1 ujjnyira voltam nyitva pedig nyomták az oxitocint,ezért ki kellett venni.A harmadikat is megpróbáltam simán,de sajna nem ment vele sem.Nála este 7 kor 5 perces fájásokkal mentem be a kórházba,és reggel 9-re 1,5 ujjnyira voltam nyitott.Adtak oxitocint,1 óra múlva 2 percesek lettek a fájások.Délután kettőkor már 3 ujjnyi voltam,örültem nagyon,igaz olyan fáradt voltam,hogy alig voltam magamnál.Erre 1 óra múlva elfordult a baba,rosszak lettek a szívhangok irány a műtő sajnos:(((

Nekem nagyon rossz élmények a császárok,de örülök az egészséges gyerekeimnek.És ráadásul az első után már rettegtem tőle,mert annyira rosszul voltam,hogy még 1 év múlva sem voltam rendbe.A második felépülés könnyebb volt szerencsémre.

Én csak abban az esetben tartom a császárt lehetőségnek,ha a baba vagy a mama egészségét életét kell menteni.Azt,ha valaki hisztiből műtteti magát,mert fél a szüléstől nem tudom megérteni.

2009. márc. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
86%
Császárral szültem. Kíváncsi vagyok, hogy egy vaginálisan szült nő mit szólna ahhoz, amit egy császár után kell elviselni. Szerintem nem venné úgy, hogy az semmi volt a szüléséhez képest. Ja, és a császár nem opció, hanem életmenő beavatkozás a legtöbb esetben. Sok nagyon tudatlan ember van. Engem mondjuk senki sem közösít ki, mert császárral szültem. Ez nevetséges is lenne. Nem ez határozza meg, hogy ki milyen anya. Tudod, mindig kell valakit bántani...és hát az emberek azt bántják, aki nem olyan, mint ők, jelen esetben egy nem simán szült nő a simásoknak eltérő jelenség. Természetesen nem mindegyikük gondolkodik így, én pl. nem is találkoztam olyannak élőben, aki azt mondta volna, hogy a császár semmi meg nem szülés, csak a neten olvastam pár ilyen véleményt, de korántsem hiszem, hogy minden simán szülő nő így gondolkodna. Biztos olyanok írták, akik nem estek át ilyesmin, sőt talán még nem is szültek és nincs fogalmuk arról, hogy mit hordanak össze. Ilyenre pedig kár adni.
2009. márc. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
81%

Én simán szültem, de kértem EDA-t és mivel indított szülés volt, nem igazán tudom milynek a szülési fájdalmak. Sokan az iyleneket is lenézik.

Ettől nem érzem rosszabnak magam, úgy vagyok vele, miért fájjon, ha nem muszáj. (nem vagyok mártír)

Nemsokára megint szülök és úgy vagyok vele, hogy lesz amilyen lesz. Ha sima,akkor az (megint kérni fokok EDA-t), de ha császár, akkor az, majd az adott körülmények eldöntik.

2009. márc. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
60%

Elnézést, hogy OFFolok, de kicsit meghökkentem. Mi az, hogy "ha nem kell, akkor miért fájjon"???? A fájdalom természetes velejárója a szülésnek!!! Ne felejtsük azt sem, hogy a babád ugyanúgy "szenved" a szülés közben, csak te nem érzed a fájdalmat.

Ettől függetlenül mindki úgy szül (ezalatt a fájdalom csillapítást értem), ahogy akar és senkinek nincs joga ezért bárkit is elítélni. Én a saját környezetemben egyébként pont az ellenkezőjét tapasztalom. Az a kevesebb (és ezáltal kissé lenézett), aki nem tudja megfizetni(mert nálunk bizony csúsztatni kell a borítékot) a programozott császárt és a fájdalomcsillapítást.

2009. márc. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Tudjátok az a durva hogy nem a szüléstől lesz valaki jó anya vagy nem jó anya. Itt még csak a császáros és simán szülőkre osztottátok a tábort,de azok az emberek is ANYÁK akik örökbe fogadtak, azokról mit lehet mondani???? mert hogy azok nem szültek se így se úgy... és attol még a sajátjaként neveli azt a kis csöppséget,néha még különbül mint aki így vagy úgy szült. Miért kell kategorizálni így az embereket??? Nem lehetne egyszerűen ugy hogy szülők és kész???
2009. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!