Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nincs választott orvosom,...

Coty kérdése:

Ha nincs választott orvosom, és sztk-ba járok, miért nem küldenek el ctg-re és ultrahangra?

Figyelt kérdés
Voltam sztk rendelésen, ahol eddig már voltam párszor, kivéve egyszer, mert vészhelyzet volt (erős szúró fájás) és akkor kénytelen voltam egy magánrendelőbe elmenni (az utca végén található a rendelő) ott mondta a drnő, hogy menjek el az sztk-ba, kérjek ultrahangot, és a ctg-t, mert hamár úgyis magamnak fizetem a tb-t, nem kell tízezreket fizetnem a magánrendelőbe (maga ellen beszélt, de az én érdekeimet nézte). ma voltam az sztk-ban, ahol még csak a kiskönyvembe se pecsételtek eddig,sőt eddig egyszer volt hüvely vizsgálatom, és amikor közöltem az orvossal, hogy mit mondott a magánorvos, megemelt hangon azt mondta: nem, én nem fogom elküldeni, ha jó volt a magán az aztk helyett akkor menjek oda vizsgálatra. Nagyon meglepődtem, de nem szóltam, aztán rákérdeztem arra, hogy miért nem írt semmit a terheskönyvembe eddig (ami ha jól tudom fontos a segélyek miatt, mármint a 4 terhesgondozás minimum, bár azt sem tudom, mi számít pontosan annak...védőnő, háziorvos, nőgyógyász...)erre azt válaszolta, hogy nézzem meg az interneten. Most mi a legjobb megoldás, mit tegyek? március 25-re vagyok kiírva, és eddig azt sem tudom, mi lesz velem... segítségem nincs csak a férjem aki nem magyar állampolgár, nem beszél magyarul szóval ő nem tud intézni vagy segíteni intézkedni, ill. nincs anyukám.
2009. márc. 4. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég érdekes. Válts orvost. A védőnő nem kérdezte eddig tőled,hogy az orvos miért nem írt be semmit a könybe? mert hozzá is havonta kell járni. Legalábbis nekem havonta kellett. sztk-ban is több nőgyógyász van,máshoz menj legközelebb,mert ahhoz mész amelyikhez akarsz.
2009. márc. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom tanácsolni keress másik sztk-s orvost, álltalában 2 rendel váltásban. Igazából úgy tudom, hogy a 36. héttől hetente kötelező a ctg. Nekem a nőgyógyász pecsételgetett a kiskönyvembe (sztk-s), legalább 4 pecsét kell a terhességi-gyerekágyi segélyhez, ha jogosult vagy rá, majd adott igazolást (a 38. héten). A régi MÁV kórházban (most állami egészségügyi központ)a (Hősök terénél van) bejelentkezel a betegfelvételnél, hogy ctg-re jöttél, és ott megcsinálják. Nem kell beutaló.
2009. márc. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az oldalon találsz infókat a terhesség alatti vizsgálatokról stb.: [link]
2009. márc. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az ilyen válaszaimért szoktak lepontozni, de azért leírom: amíg mi, a betegek/páciensek nem ragaszkodunk a jogainkhoz, akár úgy, hogy betegjogi képviselőhöz fordulunk és ha kell, feljelentjük az orvost, addig nem lesz változás ebben az országban. Jogod van és a babádnak is joga van az ellátáshoz, jogod van a kiskönyvbe a pecsétekhez - ki fog neked fizetni, az orvos, ha miatta nem kapod meg a tgyás-t? Állj a sarkadra és igenis szólj az orvos ellen! Na meg persze válts orvost sürgősen. Akinek ennyit számítasz mindössze, az úgyse fog neked segíteni, ha itt az ideje.
2009. márc. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bemész abba a kórházba, ahova tartozik a szakrendelő és ott meg kell hogy csinálják.
2009. márc. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is sztk-s orvoshoz jártam és soha nem volt semmi gond.Mindig időben elküldtek a vizsgálatokra. A védőnővel milyen viszonyban vagy? Tőle kérhetnél tanácsot,hogy mit tegyél!? Vagy ahogy az előttem válaszoló írta keresd fel a betegjogi irodát. Ennek minden kórházban lennie kell.
2009. márc. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Na én biztosan elmennék a betegjogi képviselőhöz. Minden kórházban van ilyen, kötelesek kiírni a telefonszámát és fogadási idejét. Ez a doki megérdemelné. Keress egy másikat és mondd el neki, hogy jártál az előzővel és nincs a kiskönyvedben semmi mit tudna segíteni. Remélhetőleg nem minden doki gyökér.

Hipokratészi eskü mi? Ilyenkor vajon miért nem jut eszükbe?

2009. márc. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem teljesen felháborított,amit írtál.Én még ilyenről nem is hallottam.

Csak azt tudom javasolni,amit az előttem szólók.

Menj be az sztk-ba mond meg,hogy Ctg-re jöttél. KELL A KISKÖNYV Nem kell beutaló.Meg fogják csinálni.(már egyről így is lemaradtál)(tavaly pont arra a napra voltam kiírva,mint te.)

A vizsgálat után megkapod az eredményt,amivel meg kell keresned az ügyeletes orvost,aki megnézi.Közvetlenül a vizsgálat után (úgy értem aznap)meg kell,hogy nézze egy orvos.Hogyha nincs gond akkor hetente egyszer kell menned.Egyébként az orvos határozza meg. Itt rákérdezhetsz arra,hogy miért nem pecsételtek még a kiskönyvedbe.

Hogyha bármi problémád lenne. Az ambulanciára kell menned,ott mindig van orvos.

2009. márc. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És a védőnőd nem mond semmit??? Elvileg neki is kötelessége téged segíteni! Neki nem tűnik fel, hogy a kiskönyved üres, hogy nem vizsgálnak meg, nem csinálnak ultrahangot??? És, ha ne adj isten valami nincs rendben a babával??? Húú de felhúztam magam! Itt megint kijön aki nem tömi őket pénzzel az meg is halhat akár? Írj, hogy mi lett veletek!
2009. márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Bejelentettem az orvost a betegjogi kepviselonel, es kiderult, nem en vagyok az egyetlen!

A Baba megsuletett, hala Istennek jol van, de nem a teruletileg illetekes korhazba mentunk.

Hala Istennek, megoldodott a dolog. De ez az orvos meg mindig ott dolgozzik. Remelem, hamarosan nyugdijba megy, vagy valami, mert nem orvosnak valo, az tuti.

2011. szept. 4. 10:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!