Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen okból lehet szülés...

Milyen okból lehet szülés megindítást kérni?

Figyelt kérdés

Nem császármetszésre gondoltam. És ha lehet ilyet kérni, akkor milyen módszerek vannak?

Örülnék, ha olyanok írnának, akik kérték.

Én most még csak 38.hetes vagyok és érdekelne.


2009. márc. 3. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem meginditottak sima szulessel szultem meg a lanyomatv azt ugy siman nem kerheted!

nekem azert kellet meginditani mert dagadtam nagyon be, a vernyomasom is feljebb ment, meg paras volt az ido es feltek hogy nagyobb gond lehet!

2009. márc. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szülés indításra részedről csak néhány házi praktika létezik. Az orvos által történő indítás nem igazán az a kategória amit neked kell kérni, arról az összes körülmény mérlegelésével a doki dönt.
2009. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a 40. hét betöltésekor szóltam a dokimnak hogy most már csináljon valamit, mert nem bírom.Azt mondta ok. holnap reggel találkozunk a szülőszobán burkot repesztett, majd infúzió és pár óra alatt meglett e kisfiam 4500g-al. Utólag mint kiderül okos döntés volt mert még egy kicsit bent marad a fiam nem tudom megszülni mert olyan nagy volt. most 35 hetes vagyok de szerintem most hamarabb meglesz, mert nagyon sok belgyógyászati problémám van és 1 ujjnyira már ki vagyok tágulva.

Türelem és próbáld megkérdezni a dokid, mit szól hozzá!

2009. márc. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát a szülés megindítása nem igazán az a dolog, amit csak úgy lehet kérni... bár, ahogy olvasom másoktól, vannak erre kapható dokik.

A szülést az orvos - elvileg - csak valamilyen konkrétan felmerülő egészségügyi ok miatt indíthatja meg. Ilyen ok a túlhordás egy bizonyos idő eltelte után, vagy a szülő nő, vagy a baba állapotában felmerülő probléma, ami miatt nem lehet tovább várni.

Mindez azért van, mert a szülésindítás egyes módszerei nem teljesen veszélytelenek. Beavatkozást jelent ugyanis az emberi szervezet természetes működésébe, és ezáltal olyan folyamatokat is elindíthat, amik esetleg kevésbé lesznek szabályhatók.

Úgyhogy maradnak a házi "praktikák", amikről biztos hallottál már.

2009. márc. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért gondolkodom ilyenen, mert Cx em 2111, dagad a bokám -bár szerencsére a vérnyomásom nagyon jó-, a babám már elég nagy és fejlett. Nem híztam sokat(12kg), de nagyon nehezen mozgok az izületeim miatt. Recsegek-ropogok és minden mozdulat fáj. Félek, hogy elhagy az erőm addigra, amíg a kisbabám úgy dönt, hogy megszületne, anniyra hogy természetesen nem tudom megszülni. Császárt pedig nem szeretnék, csak akkor ha ok van rá.
2009. márc. 4. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!