Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után spirált ajánlott...

Szülés után spirált ajánlott a doki. Félek tőle. (? )

Figyelt kérdés
A gyógyszert nem ajánlotta,mivel még terhesség elött valamikor nagyon sokat híztam tőle. A gumi nekünk nem jött be. A spiráltól valmiért írtózom. Tudom problémás vagyok:) de megírnátok ki mivel védekezett mégis ill. hátha rá tudtok venni a spirálra. A gold lilit írta fel. Ja, és szeretnénk még majd babát.
2011. ápr. 13. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Én utáltam mint a bűnt, már majdnem kivéreztem tőle, végül levették. De ez csak az én tapasztalatom.
2011. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem Mirena hormonos spirálom van!Nagyon imádom,kényelmes és megbízható!A mensim pedig 3 napig tart és egy tisztasági betét elég!Semmit nem érzel belőle.Nagyon igaz rá,hogy tetesd fel és felejtsd el :D!


[link]


érdemes elolvasni...

2011. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak lebeszélni, csak a saját tapasztalatomat írom le. Szülés után 9 hónapig szedtem tabit, de híztam tőle + a menzeszem elmúlt. Spirálom volt utána 1 évig(Goldlily), de 15 napig véreztem tőle minden hónapban, így le kellett venni. Azóta eltelt egy év - a ciklusom még most sem teljesen rendeződött - és nem jön a kistesó. (Az első babánk elsőre összejött, igaz előtte nem szedtem sem gyógyszert, sem spirálom nem volt.) Nekem is Mirenát ajánlotta a doki, talán azt majd kipróbálom, mert sok jót hallottam róla, de egyenlőre várjuk a második csodát, remélem összejön... Ezenkívül a Nuvaring hüvelygyűrű került még szóba, a neten utána tudsz olvasni. Mindenestre, ha tudtam volna, hogy ilyen gondjaim lesznek a spiráltól, soha nem próbáltam volna ki, vagy legalábbis csak a 2. baba után. Szerintem próbáljatok más megoldást addig, amig a kistesó is meg nem lesz. Minden jót!
2011. ápr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi,de pont az,h semmilyen hormont nem kéne a szervezetembe juttatni. A hízás ill. vízvisszatartás miatt ill. a trombózisveszély miatt. De tényleg köszi:)
2011. ápr. 13. 14:02
 5/10 anonim ***** válasza:

én nem szedhetek hormonális készítményeket egy betegség miatt, az óvszer nekünk is fura lenne már, így maradt a spirál. Goldlilym van 1 éve, semmi bajom vele, nem hormonos, nem vérzek többet (sőt, kevesebb lett a vérzés), nem tart tovább, mint régen. A gyerekek ugrálnak a hasamon, semmi bajom nem lett tőle (pedig ettől féltem). Járok a kötelező ellenőrzésekre, nem lett semmilyen fertőzésem tőle. Én másodszor is így döntenél, a második babánk 4 hónapos volt, amikor feltetettem.

Egyébként itt az oldalon elég nagy a spirál ellenesség, szinte mindenkinek ki kellett vennie a méhét tőle, inkább nézz körül más fórumokon is. Annak idején én is kérdeztem ezzel kapcsolatban, ha komolyan vettem volna az itt leírtakat, akkor nem lenne spirálom, így inkább a dokimra hallgattam, akiben megbízom, és jól is döntöttem.

2011. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt gond a spirálommal (Goldlily), csak éppen terhes lettem mellette :) Szerencsére minden rendben volt, 1,5 éves a csemetém.


Utolsónak:

Nem spriál-ellenesek vagyunk, hanem leírjuk a tapasztalatainkat, a dokik felületes tájékoztatása miatt. Egyébként én még egyik spirálos kérdésnél sem olvastam olyat, hogy ki kellett venni a méhét...

Nekem mázlim volt a spirállal, mert nem lett tőle semmi bajom, újabb babát pedig akartunk, csak épp nem akkor. (Zárójelben jegyzem meg: mázli volt, hogy a spirál és a baba között nem volt kapcsolat, egyébként abortusz lett volna a vége.) A barátnőmet majdnem egy évig kezelték, mert összeszedett mindent, a spirálja elmozdult, beékelődött a méh falába és non-stop görcsölt. Mindezt úgy, hogy 2-3 havonta volt a dokinál. Igen, az orvosnak kell hinni, csak éppen az orvosok (tisztelet a kivételnek!) nem szeretik hangoztatni, hogy pl. a spirálos nőknél nagyobb arányban fordulnak elő bizonyos baktériumok, gombák, mint a nem spirálosok körében.

2011. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
na, pont erről beszélek, a barátnőmnek, belenőtt a méhfalba, én terhes lettem mellette, az első majdnem elvérzett. Ha VALÓBAN ennyire problémás lenne a spirál, nem is engedélyeznék, az orvosok nem ajánlanák. Nézd már meg ezen az oldalon, hogy fogamzásgátló tabletta mellett hány nő lett terhes, persze mind rendesen szedte, lelkiismeretesen, mégis legalább 40%-os a hibahatár a tájékoztatóban szereplő 1% helyett. Akkor valóban a gyógyszer vagy a spirál a hibás? Nem lehet, hogy pont azok az emberek írnak folyton, akiknek gondjuk volt vele? Csak a kérdez szemét szeretném felnyitni, hogy nem jó fórumon kérdez. Amúgy semmi baj az oldallal, de vannak kérdések, amiket itt (szerintem) nem szabad feltenni, mert nem valós képet kap a válaszokból.
2011. ápr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én kb. négy hónapja tetettem fel a spirált, nekem is voltak aggályaim, megbeszéltem a dokimmal. Sajnos szülés után gyógyszert szedtem amitől kialakult egy trombózis ezért nálam a hormonkészítményék és a hormonos spirál szóba sem jöhetett. Arra számíts, hogy kb. 3 hónap kell amíg minden visszaáll a normális kerékvágásba és megszokja a szervezeted a spirált.
2011. ápr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem a gyógyszer és nem a spirál a hibás. Nem is erről beszélek, hanem arról, hogy nincs kellő tájékoztatás. És persze, hogy a "pórul járt" emberek fognak nagyobb százalékban válaszolni. Nyilván ha a kérdező nem a mi tapasztalatainkat akarja megtudni, akkor nem itt ír ki kérdést. Max. egy orvos-válaszol jellegű fórumon kaphat korrekt(?) képet (bár szerintem egy orvos sincs, aki minden problémával találkozott).


És megint tisztelet a kivételnek, de általában nem mondják el, hogy a spirál sem 100%-os védelmet nyújt, hogy mi van akkor ha mégis valaki bekapja a legyet, hogy min. havonta önellenőrzést kell végezni, hogy negyed-félévente dokival kell megnézetni, hogy pl. a sugárgomba kifejezetten szereti a spirálos nőket.


A tegnapi gyöngyszem: "nem mondta hogy vissza kell mennem! Szoptatás után kell rákszűrésre mennem!"

Nem azt mondom, hogy nem jó a spirál, hanem azt, hogy nem elég a dokival feltetetni, hanem "gondozni" is kell!

2011. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sumergo ***** válasza:
Nekem frankón elzáródott tőle a petevezetékem, ha akarsz még babát, én nem tetetnék fel semmiképp.
2011. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!