Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik olyankor, ha...

Mi történik olyankor, ha elfolyik a magzatvíz?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy milyen érzés? Nagyon sok mennyiség egyszerre? Mindig észre lehet venni? Közvetlenül a szülést előzi meg? Mi lesz akkor a babával?

Bocsi, ha butaságokat kérdezek, nincs babám, sőt még csak terhes sem vagyok, csak borzasztóan kíváncsi, és szeretlek titeket olvasgatni :)


2009. febr. 28. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A magzatvíz mennyisége a terhesség végére kb. egy liter. Csak kb. minden 5-6 szülés indul úgy, hogy elfolyik a víz. A víz általában csak szivárog, ritkán folyik el hirtelen. A A többi esetben később reped meg a burok illetve sok esetben a doki repeszti meg.
2009. febr. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Én eddig úgy képzeltem, hogy pl. sorban állás közben egy nagy csobbanás, és hirtelen mindent egy rakás víz önt el :)

2009. febr. 28. 00:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk úgy volt
2009. febr. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak szivárgott. Szerencsére már előtte befektettek a kórházba, így amikor furcsa folyást észleltem, egyből volt kihez fordulni. Bár így is háromszor vizsgáltak meg, mire biztosan mondták, h igen, ez magzatvíz.
2009. febr. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nalam is a magzatviz folyt el elsokent, ezzel indult a szules. Nem tunik soknak az az egy liter, ha elkepzeled, hogy mennyi is egy liternyi folyadek, viszont ha az emberbol folyik ki, akkor joval tobbnek tunik. En epp az agyrol kaszalodtam fel, felalltam es akkor folyt el, ha elegge nagy folt volt es elaztattam a matracot, raadasul ahogy mentem a furdoszobaba torolkozoert ugy huztam a csikot magam utan. Es az egy dolog, hogy elfolyik, mert egeszen addig, amig meg nem szuletik a baba es a mehlepeny le nem valik a mehfalrol a magzatviz termelodik folyamatosan, ha a baba nem nagyon mozog, illetve te sem, akkor a baba feje elzarja a magzatviz utjat (mint egy dugo), az osszegyulik es ahogy megmozditja kicsit a fejet ismet jon egy adag. En ot oraval kesobb szultem meg, mint ahogy eloszor elfolyt a nagy adag viz es azert szep mennyisegek jottek meg ki loketszeruen idonkent.

Kocsival tiz percre volt a korhaz, kozvetlenul indulas elott vettem fel a nadragot, akkor raktam be egy akkora betetet, mint a fel karom, ennek ellenre negyed oraval kesobb, amikor a liftben voltunk mar a korhazban ismet jott egy nagyobb mennyiseg es a szuleszetre mar ugy leptem be, hogy kb terdig nedves volt a nadragom...

2009. febr. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hirtelen elfolyt amíg az autóban ültem az anyós ülésen.Mintha nem tudtam volna visszatartani egy nagy adag pisit.Hát még a hátsó ülésig is állt a víz és meghülyült a légzsákkijelző.
2009. febr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Akkor ez sem séma szerint történik, ahogy (mint írtátok) nincs két egyforma terhesség sem :)

Azt hiszem, mégis olyan lehet, mint amilyennek elképzeltem: szinte mintha mondjuk bepisilne az ember.


Ja, gratulálok a babákhoz! :)

2009. febr. 28. 13:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam éjjel 1-kor megrepedt. Kis pukkanást hallottam, éreztem és a combom belső fele nedves lett. Gyors zuhi, öltözés és irány a kórház. Amíg beértünk, addig csak egészen enyhe mensiszerű fájások voltak, egy-egy, nem rendszeres. Az ügyeletes orvos megvizsgált és szerintem akkor tovább repesztette a burkot, mert kitoccsant belőlem egy hatalmas adag víz. Ez meghozta a fájásokat is, onnantól kezdve kezdődtek. 5,5 óra után megszületett a kislányom, aki ma már 9 hós.
2009. márc. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!