Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy is van ez a koraszülött...

Hogy is van ez a koraszülött osztályokkal? Többeknél olvastam, hogy azért van tele mindig a koraosztály, mert ezért plusz pénzt kapnak a kórházak! Igaz ez?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez butaság. Gondolj bele, ami pluszt kapnának azt ki is fizetnék, mivel attól az anyukát el kell látniuk amíg a baba a korán van.
2011. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A mai napig nem derült ki, hogy a kisfiam miért került a koraszülött osztályra 6 napra, a 40. héten indított szüléssel.

3600gr, 9/10 appgar, nem sárgult, nem kékült, nem volt beteg.

25 hónapos, de a mai napig nem tudom elfelejteni azt a traumát. Alig fért bele az inkubátorba.

A kérdésemre sosem kaptam választ.

2011. febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Kedves 1. Dehogy kell. 3. nap kirakták a szűrömet, utána mehettem naponta 2x fél órára látogatni.
2011. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mi is voltunk korán, én sem kaptam sosem választ...

Amúgy meg ha nincs más megoldás, csak akkor tart bent kórház és lát el...

2011. febr. 10. 12:53
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyetértek a 12.52-sel!
2011. febr. 10. 12:53
 6/15 anonim ***** válasza:
Azt a mindenit!! Es ez hogy ment, kerdeztetek az orvost, hogy miert van a pici a koraszulotton, es az mondta, hogy `csak`? Vagy mivel razott le titeket? Hu, en szerintem mennek valami orvosfelugyelethez, vagy nem tudom hova... Jaj, de ideges lettem!
2011. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha így is van, akkor is szerintem csak kórház, esetleg orvos függő. Az én fiam 35. hétre született, 2600 grammal, és egy percet nem kell koraszülött osztályra vinni!
2011. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!A mi kórházunkban az a pletyka járta, hogy a koraosztály működtetéséhez megfelelő számú ápoltat kell felmutatniuk.

Az én kisfiam 41+4 napra, indított szüléssel jött világra. Azonnal elvitték, meg sem mutatták. Akkor még etettek azzal, hogy semmi baja, csak elővigyázatosság stb. Végül 7 napig tartották ott, az 5. napon, sokadszori kérésemre adták oda szoptatni. A tejem be sem indult rendesen, emiatt a mai napi rosszul érzem magam. A fiam élete első 7 napjában nélkülem volt, sosem fogom feldolgozni. Szeretnénk kistesót, de őszintén, baromira félek, hogy megint megtörténik. Egyébként most 10 hónapos a nagyfiú:)

A fiam 8/10es apgarral, 3700 gr-al született. Az igazi korababák anyukái folyton kérdezgették, mit keres inkubátorban egy ilyen nagy baba?

A zárójelentéséből világosan kiderül, hogy semmi de semmi baja nem volt. Ezer vizsgálatot elvégeztek rajta, a születés utáni gyors levegővételen (ami miatt végül felvették a korára) és élettani sárgaságon kívül semmi baja nem volt, ezeket meg a csecsemőosztályon is tudták volna kezelni, mivel ott is van inkubátor és kék fény.

Azért fájt nagyon, mert volt egy másik anyuka, akinek szülés után 3 nappal vették észre, hogy a baba tele van kiütésekkel, pedig nem is az anyuka fürdette, hanem a nővérek, és emiatt sürgősen átszállították a kislányt a korára. Akinek igazán szüksége lett volna a segítségre, napokig hagyták szenvedni, az én fiam meg...

És az orvosokkal hogy volt? a saját szülésorvosom, és aki ügyeletben volt, mentek át első éjszaka a babámhoz- azt mondták, még oxigént sem kapott, tehát tényleg tök felesleges volt átvinni. + gyerekorvos volt az osztályon, mindegyik mást mondott.

Életem legrosszabb hete, azt hittem sosem jöhetünk haza. (engem nem raktak ki az osztákyról, kevesen voltunk.)

Ja, egyébként csak akkor engednek ki, ha kell a hely. Amúgy lehet, h fizetnek neked kaját, de állami támogatást is kap a kórház minden fekvőbeteg után, rajta van a zárójelentésen, mennyibe kerültél a tbnek. Szóval a kórház jól jár, ha sokáig vannak bent a betegek. Plusz a szülés, az is vagy 700000 ft...

2011. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én 5 hétig voltam a lányaimmal a kórházban, életem legrosszabb 1 hónapja volt. 4 nap intenzív utána kora. Engem nem küldtek haza, sőt inkább marasztaltak.

Volt olyan baba aki normál időre született, de azért került a korára mert valamilyen fertőzést elkaptak.

2011. febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Akkor abban a 3 napban örültem, hogy jobban gondoskodnak róla, jobban megfigyelik. Én a terhespathológián voltam, így frissenszült anyukákkal nem találkoztam.

Aztán a 3. naptól iszonyúan hiányzott a fiam, ömlött a tejem és akkor akadtam ki, amikor mondták, hogy csomagolhatok, de a fiam még marad.

Akkor kérdeztem: válasz: jobb a megfigyelés. Vettek váladékot tőle, a fertőzés kósza gyanúja sem állt fenn.

Ja, és ezek után hónapokig kellett kontrollra járni, hiszen koraszülött osztályon volt. Amikor megjelentünk a kontrollon mindig kiakadtak, hogy mit keresünk ott, dehát a rendszerben benne vagyunk, így mennünk kell. Vicc kategória.

3-4 hét múlva szülöm a 2. babánkat, ugyanitt, hát most tuti szólni fogok, ha nincs baj és mégis el akarnák vinni a koraszülött osztályra.

2011. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!