Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy győzzem le az abnormális...

Hogy győzzem le az abnormális félelmeimet a szüléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok,2 éve élek kapcsolatban,most az otthonteremtés van porondon,de 2-3 év múlva szeretnénk babát.Párom 33 éves,neki már van egy 4 éves kislánya,akivel nagyon jól kijövünk,tehát nem a gyerekekkel van a problémám.A gond az,hogy nem tartom magam egy anyatípusnak,és szinte betegesen rettegek a szüléstől.Nem tudom pontosan mitől,talán az ismeretlentől,de tényleg szerintem nem normális dolog.Elvileg a szülés a világ egyik legtermészetesebb dolga,de akkor is.Le lehet ezt valahogyan győzni?Nem szeretném,h emiatt ne tudjam megajándékozni páromat egy kisbabával.Egy ideig császárpárti voltam,de már attól is rettegek.A válaszokat előre is köszönöm!
2011. febr. 8. 04:04
 1/6 anonim ***** válasza:
egyrészt a császár sokkal veszélyesebb mint a normál szülés, hiszen az egy nagy hasi műtét és a babának is rosszabb. szerintem fordulj szakemberhez, biztos van valami mélyen megbúvó oka ennek a félelemnek, ami neked is jó ha kiderül
2011. febr. 8. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia

most még messze vagy tőle, leginkább ezért a félelem. Talán az ismeretlentől, a túl sok (rém)mesétől.

Ha itt lesz az ideje, ezen felülkerekedik a babára vágyás. És ha már a pocakodban van, elvonja a figyelmed a félelemről. Amikor már teljesen fel vagy készülve a szülésre, te is és a pocaklakó is teljesen elmúlik a félelem! És várod, hogy végre megölelgesd a babádat!

2011. febr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia..Én is nagyon rettegtem a szüléstől,én is császár szerettem volna szülni..De mikor elérkezett a pillanat,meg kelett inditani,mert lusti volt a babám.Egyáltalán nem borzasztó gyermeket szülni,sok modszerrel lehet csillapítani a fájdalmat,én labdán pattogtam,nagyon jó volt,a menzi görcseim erösebbek szoktak lenni,de vajudás alatt teljesen elviselhető volt.

16 00 órakor bekötötték a tágítót (oxitocint)19 20 perckor meg is lett..A doki szerint azért lett meg ilyen hamar mert teljesen el lazultam és igy könnyeben tágultam.Én már holnap mennék szülni..Hidd el nagyon jó érzés,hogy a saját gyermekedet életre segíted..

2011. febr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Terhességem 14.hetéig rettegtem a szüléstől (talán inkább a fájdalomtól). Aztán ez a félelem valahogy "felszívódott", és már egyáltalán nem tartok a dologtól. Amúgy attól függetlenül, hogy féltem, nem fordult meg a fejemben a császározás, valahogy evidens volt már akkor is, hogy természetes módon akarok szülni.


Még van időd, talán tényleg az ismeretlentől félsz, de hidd el, hozzá lehet szokni a szülés gondolatához, és amikor már a hasadban lesz a pici, tuti a te félelmed is el fog párologni :)


33hkm

2011. febr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én pont így voltam mint Te,borzasztóan féltem a szüléstől.Amikor megfogant a baba,máshogy kezdtem gondolkodni.A végén meg már nem is érdekelt,csak az számított,hogy neki ne legyen baja.

A szülésről pedig csak annyit,hogy nem olyan borzasztó az mint ahogy elképzeled.Nem kellemes,de én rosszabbra számítottam,pedig nem szültem meg könnyen.

Ne agyalj ezen és hidd el ha teherbe esel mindent máshogy fogsz látni!:)

2 hetes kisfiú anyukája.

2011. febr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindenki válaszát!Sokat segítettetek vele.A félelmeim ettől függetlenül nem múltak el teljesen,de próbálom a gondolkozásomat pozitívvá alakítani.Tudom,hogy messze van még 2-3 év,de szinte minden nap gondolok az én leendő kisbabámra...Jó babázást lányok! :-)
2011. febr. 10. 14:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!