Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés alatt valóban annyi...

Ha szülés alatt valóban annyi sok oxitocin termelödik a szervezetben-ami a tágulásért és elviekben a fájdalomérzet kikapcsolásáért felel-akkor miért érez mégis mindenki fájdalmat?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, azért ez nem fájdalomcsillapító morfium...
2011. jan. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De fájdalomcsillapitó hatása igazolt és ezt nem én találtam ki.Ezt állitják orvosok , amiben én sem nagyon hiszek.Hinném ha lenne okos magyarázat a kérdésemre.
2011. jan. 13. 16:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez elvileg a háborítatlan szülésnél lenne eredményes, amikor nem zavarják az anyukát felesleges beavatkozásokkal, hanem csak önmagára és a babára figyelve olyan módosult tudatállapotba kerül, hogy valóban csökken a fájdalomérzet.


Amúgy honnan tudod mennyire fájna nélküle :))

2011. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem ez felel a fájdalom kikapcsolásáért, hanem az endorfin. Mindkettő termelődik a szervezetben. Ha nagyon feszült az ember, ezt az endorfint akadályozza. Légy nyugodt, ellazult, amennyire csak lehet, így kisebbedik a fájdalom. Az oxitocin a szülés beindulását és a tágulást segíti. Ezért fáj jobban ha beindítják, mert gyorsabban megy végbe a természetes tágulási folyamat.

Valaki csak kakilás érzést és feszülést, nyomásérzést érez egyébként.

2011. jan. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a fájdalomcsillapító hatásról annyit, hogy sok nő, aki szülés megindítása céljáből oxitocint kap, sokkal erősebb fájdalmakat él át, mint a természetes fájások. én is ezen nők közé tartozom. szó szertin azt hittem meghalok. smemi másra nem tudtam gondolni. sokan mondják hogy átkozódnak, kiabálnak szülés alatt, nekem csak nyöszögni volt erőm, életemben nem voltam akkora pánikban mint akkor (pedig egyszer 7 évesen majdnem belefulladtam egy folyóba, de akkor sem).

szóval ekkora a fájdalomcsillapító hatása....

2011. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kisnita ***** válasza:

Most akkor cáfoljam meg az orvosok állítását??? Az összes bent lévő eü. dolgozó szerint annyi oxitocint kaptam, hogy az egy lónak is elég lett volna mégis úgy szenvedtem mint a kutya! Ráadásul rettentően lassan nyíltam. Végig 90-es fájásokat mutatott a gép, kész voltam teljesen...

Milyen király is lenne ha az oxitocin a méhösszehúzódások erősítése mellett a fájdalmat is megszüntetné, mindenki oxitocin infúzióval akarna szülni :D

2011. jan. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kisnita ***** válasza:
Ja és még egy észrevétel. Ha az oxitocin tényleg csillapítja a fájdalmat akkor mennyire brutál lenne már nélküle egy szülés? :D Én így is a halálomon voltam...
2011. jan. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!