Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülészeteken tényleg...

A szülészeteken tényleg megfigyelhető egyfajta szegregáció a roma származású nőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

júl. 18. 09:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Már leírta a többség: jobb is ha különrakják őket. Mikor megjelenik a 100 tagú família látogatni, rikácsolnak össze-vissza.. eléggé sérti más páciensek nyugalomhoz való jogát.
júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ott szültem, ahol a kettes. Itt is 6 és 2 ágyas szobák voltak, ezt a szülőszobán elmondta a szülésznő, mikor felvettek, hogy ne aggódjak, minket két ágyasba tesznek, a hat ágyas romáknak van "fenntartva" .
júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
12. vagyok, még annyit, hogy végül a szoba szomszédunk egy olyan kétágyas volt, ahol két fiatal roma lány volt, és tőlük zengett a folyosó. Az egyik babája a PICen volt, a másiké ott volt velük, de állandóan nyerítve röhögtek, videochateltek meg kiabálva telefonáltak. Két napig élveztük ezt, utána hazaengedték őket. Imádtam például, hogy nem tudták megjegyezni, melyik ajtón mennek be a közös mosdóba, és mindig hozzánk nyitottak be, és utána kiabáltak egymásnak, hogy gyájjj. De a fürdőt tisztán hagyták legalább.
júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
23%
És mi a vélemény akkor, ha olyan kismamákról van szó akik ugyanolyan kulturális módon tudnak viselkedni mint az igényes magyar nők?akkor is jobb ha külön teszik őket? Pld ha egy anyukát ugyanúgy zavar ha egy másik anyuka azokat teszi amiket írtatok és ő is roma?
júl. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj vele. Tudom nagy elfogadás stb... De tök mások vagyunk. Most mikor a harmadik babámat szültem, a szomszéd szobában volt egy roma anyuka, amit a család leművelt... Napi 100X bejárkáltak,a növérkék már agyfaszt kaptak tőlük, a parkolóban az ablakok alatt üvöltették a zenét és ittak, kiabáltak. Még ígyis szinte az egész osztályt zavarta, hát akkor egy szobatársat. Náluk az a szokás,.hogy egyből jön a nagy család babanézőbe, ha ez egy szobatársnak full kellemetlen, mert mondjuk fürödne, szoptatna vagy csak aludna egy keveset?
júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk nem volt. Meg is kaptam mindkétszer. Mindkettő kihangosítva telefonáltmwg hallgatta a zenéit, aztán duzzogtak meg ugattak, mikor megkértük szepen, hogy ne. Az egyik hajnali 2-kor kezdett kihangosítva telefonálni a pasijával. Azt hittem, rosszul hallok. És ő volt megsértődve, mikor elküldtem a p.ba. Az ügyeletes nővér aztán rádörrent es akkor elhallgatott, de hát gondolhatod, milyen nagyszerű dolog ilyen hangulatban tölteni a kórházi napokat.
júl. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
14# Ezt senki nem tudja szűrni. Nekem egyébként annak ellenére, hogy próbálnak szelektálni, egy éjszakára volt egy roma szobatársam, mert teltház volt, így nem tudták máshogy megoldani gondolom. Voltak fura dolgai, de alapvetően nem volt baj vele, nem zavart senkit.
júl. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
82%
Itt is külön raknak minden romát. Ezt a szobába járást nem értem, nálunk sehova nem mehet be látogató, az osztályra sem. Csak a folyosóra vannak kiengedve az anyák, terhesek, a babát ablakon lehet csak megnézni. Ha meg hangoskodnak, akkor a nővérek intézkednek. Hálistennek nem volt probléma, egyszer kellett a biztonsági szolgálatot hívni a bent töltött időm alatt. Az egyik ápuká nem értette meg, hogy nem viheti a mosdóba megkettyinteni az asszonykát, akinek még ott lógott a katétere…
júl. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
szerencsére igen.
júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!