Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rosszul összevarrt gátseb?

Rosszul összevarrt gátseb?

Figyelt kérdés
10 napja született a kislányom, gátmetszés nélkül (nem ért be az orvos...), sajnos szakadtam. Ma mertem megnézni a sebet és azóta sírok. A szaladás mentén kiálló "húscafatokat" látok, olyasmi hús, mint a kisajkak. Varrat itt már nincs, gondolom ez el sem fog tűnni... Amint tudok, kérek időpontot orvoshoz, remélem gátplasztikával meg lehet oladni, mert horror ahogy kinéz:(( De addig is, amíg nem jutok el orvoshoz, van itt olyan, akinek volt ilyesmi? Megoldották? Bárhogy keresek rá, nem találok hasonló esetet vagy leírást róla :(
jún. 19. 03:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
10 nappal szülés után nem kell nézegetni...hagyni kell még időt gyógyulni, regenerálódni
jún. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Először is NYUGI!!!

10 napja szültél ez a gyógyulás és regenerálódás szempontjából még semmi! Odalent úgy meg vagy még gyötörve, hogy az nem kifejezés, még akkor is, ha nincsenek fájdalmaid. Ez nem csak egy egyszerű sérülés. Egy darabig még dagad, itt lóg ott lóg, aztán majd alakul.

Engem vágtak és repedtem is kívül-belül. Én is nézegettem és ijedeztem, hogy ez borzalmas. Csak azt tudom írni, hogy mikor kb 3 hónappal később ránéztem, már nem volt olyan gáz a helyzet. Addig nem nagyon jutott eszembe, mert a nagyfiunk hasfájós volt. Kb 1,5 év volt, amíg kis változást és hepe hupákat leszámítva már nem láttam a sérülés/varrás nyomait. Az más tészta, hogy a ciklusom és az időjárás változásait azóta (14 év) is megérzem.

Nem azt mondom, hogy mindenkinek elmúlik nyom nélkül, de itt tényleg az idő a kulcs. Most még tombolnak a hormonok, ha szoptatod is, akkor méginkább. A tested folyamatosan alakul regenerálódik és ez bőven tovább tart, mint a gyermekágyi 6 hét.

Ha mondjukb 1-2 év múlva sem tetszik az eredmény, akkor konzultálj plasztikai sebéssszel, de addig ők sem fogják javasolni a beavatkozást a fent leírtak miatt.

Jó babázást és sok pihenési lehetőséget kívánok! Gratulálok a picúrhoz!

jún. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
10 nap nagyon kevés idő, hagyj időt magadnak. Rengeteget fog még változni.
jún. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

En nem neztem meg honapokig, nem mertem, de tapogatas alapjan borzaszto volt a helyzet. Egyik oldalon gatmetszes, masik oldalon repedtem, nem is kicsit, hat gondolhatod. Nagyon sok varratot kaptam, de volt egy kis resz, amit ossze se varrtak.

Viszont vegul olyan kb 4-5 honap alatt nagyon szepen gyogyultam, kinezetre semmi nem latszik, mintha soha nem is varrtak volna. De persze ha elkezdem tapogatni, egy picit erzem az egyik oldalon, hogy nem sima a felulet, de ez nem zavar semmiben. Ahhoz kepest, hogy en is szules utan mar fejben plasztikara keszultem, teljesen elegedett vagyok a dologgal.

Szoval egyelore ezen most ne izgulj.

jún. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi! idő!


Engem vágtak, szakadtam. Belül matyóhímzés, kívül 6 öltés.

Amikor hazaengedtek, akkor azt mondta a doki, hogy a varratoknak minimum 2 hétig benn kell lenniük.

8.napon kiesett 3 varrat a seb pedig irgalmatlanul fájt, csípett.

Mivel a doki a 2 hetet mondta, emellett én is megnéztem tükörrel és rosszul lettem, azonnal irány az ambulancia.

Ott meg hülyének nézett a doki, hogy ő 3 nap után szedi ki a varratokat, min stresszelek?!

Aloe sprayvel fújjam és kb kidobott a rendelőből...


Egy jó darabig nem mertem megnézni. Sőt, 3 hónapig férjem elött még a bugyimat sem húztam le, mert "hogynézmárki"...


Végül férjem unta meg 3 hónap után és "vizsgálta meg". Egy csomót lehetett érezni a vágás helyén már csak. Szemmel még csak heg sem volt ott.


Azóta szültem még1et, az alő óta eltellt 5 év és azt sem tudom, hogy hol volt a vágásom.

jún. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahh az első szülés után én is elkövettem ezt a hibát, hogy körülnéztem odalent. Nem szabad. 😃

Nyugi, adj neki időt és majd tényleg akkor foglalkozz ezzel, ha fél-egy év múlva is gáz a helyzet. Sokat fog ám még gyógyulni! :)

jún. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül kell pl 6 hét után visszamenni kontrollra. Adj még időt a testednek, én első szülés után 1 héttel néztem meg, förtelem volt. Azóta nyoma sincs. A másodiknál meg sem néztem, pedig szakadtam és vágtak is. Egyiknek sincs semmi nyoma. Nyugodj meg.
jún. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom titeket milyen dokik varrtak, de én már a szülés másnapján megnéztem a varrataimat és csak egy sima seb volt összevarva, semmi durva cafatok meg ilyenek, pedig 2X szültem és 2X volt gátmetszésem, az elsőnél belül is varrtak és sokáig fájt, de akkor sem volt ilyen horrorba illő.😳
jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8-as, attol is fugg, hogy milyen serulesed volt.

En csiklotol vegbelig repedtem kivul, plusz belul is a mehszajamat is varrtak meg isten tudja meg mit.

A repedes pedig nem egyenes. Pont ezert szoktak amugy gatmetszest csinalni, az egy szep egyenes vagas, hogy megelozzek a repedest, egyszeru varrni is. De nekem hiaba csinaltak, ha repedtem is 🥲

Meg leirni is szornyu amugy, hogy mi tortent, de sajnos ez van.

Viszont a vegeredmeny nagyon szep, maradando karosodasom nem lett, hala a jo egnek.

jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!