Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a vákumozás? Akinél...

Milyen a vákumozás? Akinél használták, az elmondaná, hogy nála is és a babán is volt e valami egyéb hatása és hogy hogyan használják és mit éreztél?

Figyelt kérdés
A kislányom születésénél majdnem szükség lett rá!
2010. szept. 5. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Szia!Én igy szültem a kislányomat májusban.Másfél órán át hiába nyomtam ,nem mozdult a baba semerre sem,mint később kiderült az arca előtt volt a kis keze.Akkor döntöttek a vákum mellett,én nem bántam mert teljesen kivoltam merülve.Megmondom őszintén olyan gyorsan született meg a kiscsaj,hogy mai napig nem tudom hogy történt,egyszer csak ott volt:-))A férjem mesélte hogy felhelyeztek egy wc pumpához hasonlító szilikonos "valamit",azt a baba fejéhez illesztette a doki is egy pillanat alatt kibújt a feje,és akkor a másik pillanatban kihúzta belőlem a babát.Szóval tényleg másodpercek alatt történt.10/10 es apgarral született,egyáltalán nem viselte meg a babát,talán annyi hogy a fején volt egy kb 5*5cm piros folt,ami picikét még látszik.De nem csúcsosodott ki a feje,nem sérült stb.Viszont én ennek köszönhetően,szanaszét szakadtam,teljes hüvelyi repedésem volt,több mint egy órán át vartak.De a mai napig hálás vagyok a dokimnak,hogy ilyen ügyesen kiszedte belőlem Zorkát:-)Neked miért lett volna szükség rá?
2010. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Mi már lehet, hogy beszéltünk!:) Te nem Debrecenben szültél?

Én is májusban szültem! Nagyon sokáig nyomtam, de nem akart kijönni! Elakadt a szeméremcsontomban! A dokim szerint, nem tágult semmit a terhesség alatt! Amikor kiejtették ezt a vákum dolgot, hát én annyira megijedtem, hogy majdnem azért lettem rosszul! Éppen e miatt, hogy sokan mondják, hogy a gyerek fején pukli lesz, meg hogy teljesen szétszakadtak!

2010. szept. 5. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is májusban szültem a fiamat vákummal. Nagyon leesett a szívhangja, így gyorsan ez mellett döntöttek. Nekem nyomni kellett, közben a hasamra is ráfeküdtek, miközben a vákummal kiszoppantották a fiamat. Az eredmény: egy körtefejű tünemény, és nekem is zsakadt mindenem. Varrás érzéstelenítéssel 1 óra, majd altatással még egy. A fiamon két óra múlva csak anyi látszott, hogy volt egy piros kör alakú folt a fején. A csúcs visszahúzódott, és a foltja is kb kéth-három hét alatt elmúlt. Én viszont sokáig lábadoztam, mert az első héten semmi nem volt jó, se ülni se feküdni se állni. De ma már nekem sincs semmi bajom, a fiamra pedig ha vki ránéz nem mondja meg h vákummal született.
2010. szept. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!De igen Debrecenben szültem:-))
2010. szept. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak majdnem lett vákum a vége. Többszöri nyomásra sem akart kijönni a drágám, pedig a doki is rásegített. Aztán mikor mondták, hogy ha a következőre nem jön ki, akkor vákum, én is és lehet a fiam is megijedtünk, és sikerült vákum nélkül megszületni. Neki is elöl volt a kezecskéje, azért nem tudott jönni.
2010. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!

Akkor nén leszek a pozitív példa. Egy hete szültem, szintén Debrecenben és igaz 4 nyomásra kint vont a kisfiam, de az utolsó két fájás közt már félig kint volt a fejecskéje és nem akart jönni a fájás, ekkor a doki hipp hopp berkata a vákumot, ami olyan volt mint egy kis satu, éreztem, hogy feszít szétfele és mire nyomtam ki is bukkant a pici. Semmi nem látszott a fején, még csak piros folt sem. Nem akarta senki elhinni, hogy vákumos rásegítés volt. Nem is szakadtam, 3 öltésem volt kivül és egy kicsivel több belül, de már nem is érzem. :-) Ha szükséges, szerintem nem kell tőle félni, nagy segítség lehet.

2010. szept. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!