Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Róbert Magánkórházban ügyelete...

Róbert Magánkórházban ügyeletesnél szülők, milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés

Sokat nézegettem a Róbert Magánkórházat, tetszik a szemlélet, amit képviselnek, illetve az egyik “híresebb” ott szülést levezető doktornőtől is sok videót lattam mar.


Lassan eljön az ido, hogy eldontsem, hol adok életet gyermekemnek, bar nem vagyok pesszimista, felmerült bennem, hogy mi van, hogy mire én szülök, ismét lesz egy második korona fellángolás, igy egy állami intézményben nem tudom, pl apuka egyáltalán az épületbe betehetne-e a lábat. Ha valaki a Robert Kórházban szült esetleg pont, mikor tartottak a vírus miatti intézkedések, ez hogy volt? Be lehetett menni apukának?

Illetve itt a vajúdóban többen vannak egy szobában vagy csak egyedül? Illetve érdekelne, h ha nincsen választott orvosom, akkor hogyan fogadnak? Akkor is kedvesek?

Illetve, ha van még hasznos tapasztalat vagy tanács,szívesen veszem azt is :)



2020. jún. 25. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Bár fogadott dokival és szülésznővel szültem, azért remélem, hasznos lesz:

A vírus alatt is lehetett végig apás szülés, akinek családi szobája volt, ott apuka is bent maradhatott, de akkor nem mehetett el abban a 2 napban, különben visszamenni nem lehetett. Látogatási tilalom ugyanúgy volt.

Vajúdó nincs, csak a szülőszobák. Ha felvesznek szülni, egyből szülőszobába kerülsz, ahol csak ti vagytok. Apát nem úgy kezelik, mint aki útban van, hanem teljesen egyenrangú szülőtársként. Egyetlen percre sem küldték ki vagy küldték arrébb. Végig velem volt, minden vizsgálaton a kórházba érkezés első percétől a hazaindulásig (ez még tavaly volt, családi szobában voltunk, ami gyakorlatilag olyan volt, mint egy hotelszoba, kórházi szobára nem hasonlított).

Én nagyon elégedett voltam, a másodikat is ott tervezem majd szülni a jövőben ugyanannál a dokinál

2020. jún. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Èn 2 éve szültem ott a doktornőnèl (fogadott orvos volt). Nekem indítani kellett, mert nem indult magátòl a szülés. Hosszas vajúdás után, oxitocinnal, de végül természetes úton lett meg.

Nagyon jò ès támogató csapat volt, elégedett voltam velük. A kórház maga szép ès felszerelt.

Állítòlag ott az összes orvos jò, úgyhogy nem kell fèlni ügyeletesnèl sem😊

2020. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dékány Ágnessel szültünk ott nem vírushelyzet alatt, és a következővel is oda megyünk hamarosan. Tökéletes volt és tudom, hogy most is kihozzuk a helyzetből a maximumot, akármi is lesz a veszélyhelyzettel. Külön szobák vannak, nem közös vajúdó, apa pedig mind a 4 napra bent volt, együtt aludtunk, ettünk, csiszolódtunk össze bent családi szobában. Minden forintot megért.
2020. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én pont a legnagyobb lezárások alatt szültem. Igaz császárral, veszélyeztetett terhes is voltam. A terhesség sem volt egyszerű. 6 napig voltunk bent abból 4et a férjem is. Koronovírus tetszett kellett csináltatni és nem volt gond. Ügyeletes férfi dokim volt.

Nem sajnáltam erre a pénzt!

2020. jún. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 khniki ***** válasza:
A Róberrben már visszaállt a régi rend. Bárki bemehet és tesztet sem csinálnak. Amúgy én ott szültem szeptemberben és nagyon jó tapasztalataim voltak. Minden fillért megért.
2020. jún. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ügyeletben szültem nemrég a Róbertben (Tritonban). Ez úgy lehetett, hogy az orvosom szabadságon volt, ezt tudtam előre, hogy várható, így a szülésznőm volt fix, az orvos pedig aki épp műszakban volt. De tudomásom szerint csak úgy besétálni nem lehet (szükséges előre szerződni a kórházzal, viszont azt hiszem abban dönthetsz ügyeletes orvosról). Nem éreztem hátrányát annak, hogy nem a fogadott orvosom volt velem hisz a szülésznőmet ismertem, találkoztunk többször előtte, és úgyis ő van bent többet. Érdemes utánakérdezni hogy az utolsó hetek terhesgondozását, konkrétan ctg-t ilyenkor hol, hogyan lehet csináltatni. Az ügyeletes orvossal meg voltam elégedve, ez persze szerencse, kémia kérdése, de a jóváhagyásom nélkül (igaz, nem is volt igazán vészhelyzet) nem csinált beavatkozást, dönthettem a vajúdási pózokról amíg nem szorultam segítségre, és az oxiról. Én kértem egy ponton, és nagyon finoman adagolták. Ez szerintem addig megy így, amíg nem indokolja a helyzet, hogy felülírják a kérést. A kórházi tartózkodás, ellátás nyugalmas volt, nem zavartak fölöslegesen. Van szoptatási tanácsadó is (hétvégén talán nincs), így mindenben nyugodtan el tudtak látni. Vizitek során nem volt indokolatlan vizsgálat, háborítás. Újra oda mennék.
2022. szept. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!