Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért jó a gátvédelem? Miért...

Miért jó a gátvédelem? Miért szeretnétek olyan sokan? Sokkal nehezebb ugy kitolni nem? ÉS ha nem vágnak akkor meg repedsz ami rosszabb, nem? Lehet hülyeséget kérdezek de komyolan érdekelne.

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert utána sokkal hamarabb rendbe jössz alul, nem kínlódsz akár hetekig azzal, hogy nem bírsz ülni, nem feszül, szúr, std...

Nekem volt részem gátmetszésben+repedésben (a végére a baba miatt be kellett gyorsítani, nem volt idő gátvédelemre), és gátvédelemben is. Ég és föld a különbség.

A kitolási szakasz másodjára tényleg hosszabb, de ki lehet bírni. A szülésznő irányított, a doki biztatott.

Így is lettek felszínesebb sérülések, horzsolások (mondjuk azt hogy repedés), és még varrni is kellett pár öltést, de határozottan sokkal jobb volt, mint előtte a gátmetszés után.

Szerintem ha úgy látja a szülésznő, hogy gátvédelemmel nem fog menni, akkor egy gyors vágással a nagyobb repedést meg tudják előzni.

2010. júl. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Azért, mert akkor nem kell vágni és repedni sem biztos, hogy fogsz. A gátmetszés egy beavatkozás,ami utána hetekig fájhat. Én legalábbis 6 hétig, alig tudtam ülni. Jó lett volna az a gátvédelem, csak nem volt rá lehetőség, olyan gyorsan jött ki.
2010. júl. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
A gátvédelem azért van, hogy ne vágjanak. Kitolni nem nehezebb és,ha megfelelően tágulsz illetve jó a szülésznő is, akkor a repedés is elkerülhető.Ha mégis repedsz, arról megoszlanak a vélemények, hogy rosszabb e. Van akik szerint gyorsabban gyógyul és kevésbé fájdalmas, van aki szerint pedig rosszabb.
2010. júl. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, még annyi, hogy nem nehezebb kitolni gátvédelem mellett sem csak hosszabb ideig tart, hogy közben a szülésznő tudjon masszírozni és az izmokat "egyengetni".
2010. júl. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a nagy repedés rosszabb, mint a vágás, mert uganúgy varrni kell, csak nem olyan egyenletes, mint egy vágás, állítólag nehezebben gyógyul. de ha nem kell sietni és úgy tűnik, hogy kifér a baba, érdemes megpróbálni gátvédelemmel. én így szültem, nem is repedtem, pedig első babám, és ilyenkor a legtöbb helyen még ma is rutinból vágnak. szülés után pár órával már mászkáltam, semmi baja nem volt a gátamnak. mások napokig csak totyogtak, mint valami pingvin, annyira fájt nekik. bár szerintem ez a szöveteinktől is függ, mint ahogy egyesek csíkosodnak, mások nem. tolni ugyanannyit kell, csak az utolsó millimétereket tudod a vágással megspórolni.
2010. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt tudtam mi a gátvédelem csak azt nem miért jó!!! De megtudtam és nagyon köszi nektek a felvilágositást. Igy már másképp látom a dolgokat!!

Mindenkinek jo babázást!

Üdv 26 hetes pocis

2010. júl. 12. 13:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gátmetszésem volt, utólag nem bánom. A vágást nem éreztem, és 4 nyomásra kint volt a fiam. A doki azt mondta, "simán" is meg tudtam volna szülni, csak akkor nem 20 perc, hanem 2 óra a kitolás. (a fiam beilleszkedett ugyan, de a fejét nem jó irányba fordította) hát én belehaltam volna, ha a 9 óra vajúdás után még 2 óra a kitolás. (tudom, mások hosszabb ideig is szülhetnek, nekem ennyi elég volt-indított szülés, oxitocin és burokrepesztés, a végén meg már kezdett rossz lenni a fiam szívhangja, és majdnem császár lett)
2010. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem get gatvedelmes szulesem volt. Az elso fiam nem volt kicsi, kozel negy kilo, 36os fejkorfogattal. Kulfoldon szultem, ott alapban a gatvedelmet probaltak. Sikerult, semmi gond nem volt, nem repedtem, nem varrtak, se semmi.

A kitolas sem volt durva. Annyira kellett odafigyelni, hogy nem egyszerre kellett nagyot nyomni, hanem a szuleszno diktalta a tempot. Picit nyomni, hihegni, megint picit nyomni, hihegni. Es igy centirol centire haladt ki a baba, a szoveteknek volt idejuk kozben tagulni, nem nagy tolassal robbant ki hirtelen.

En csak azt tudom, hogy szules utan semmi bajom nem volt, ott mar aznap hazaengedtek, vigan setaltam az autohoz, ugy ereztem magam, mintha nem is szultem volna.

A masodik szulesem Magyarorszagon volt, szinten sikerult a gatvedelem, szinten nem volt komplikacio. Viszont ugy telenyomtak oxytocinnal, hogy kegyetlen eros tolofajasaim voltak, nem tudtam uralni, igy a babam szinte kirobbant. Nah jo, azert probaltam tartani magam, de az elso tolofajasnal nem sikerult visszafogni meg.

OK, ha szukseg van vagasra, akkor szukseg van es kesz. De ha nem muszaj, akkor inkabb ne vagjanak. Elhiszem, hogy van, akinek csak kicsit faj, meg kicsit kellemetlen, de a nulla fajdalom szules utan es nulla kellemetlenseg meg mindig jobb, mint a valamennyi.

2010. júl. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!