Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tejserkentő teát meddig...

A tejserkentő teát meddig kell inni? Egyáltalán használ valamit?

Figyelt kérdés
4 hetes a kislányom, és már nem elég neki 1 cici, kettőből szopik. Mit tehetek, ami serlenti a tejtermelést? Iszok, eszek, pihenek, mégis ugy érzem, kevés a tej, kb. 10 ml-t tudok nagy szenvedés árán lefejni a ciciből szopi után. Kezdek aggódni.
2008. okt. 13. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom milyen teát iszol, én a Laktoherb teát keztem el inni még az elején 1-héten keresztül napi 5-ször de nem igen használt, a gyerekorvos ajánlotta a More milk tejserkentő gyogyszert ami bevállt, igaz kicsit drága de nagyon jó.

Egy 2 és fél hónapos baba anyuája.

2008. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon nehezen indult meg a tej, Laktoherb teát iszom és előtte szedtem homeopátiás bogyót is, a ricinus communis nevűt. Nem tudom, mi segített, de azért már van. Én mondjuk fejtem is kézzel, amikor úgy éreztem, és bár igény szerint van a szopi, valamikor 4 óra alvás után eszik és nem túl sokat, olyankor fejek, hogy több termelődjön. Napi min. 2-3 liter folyadékot igyál és legyen sok-sok leves is az étrendedben, mert az ásványvíz csak átmos. Én pl. alig alszom, nappal szinte nem is tudok, éjjel 2-3-4 órát, szóval a pihenés fontos, de nem ez a mérvadó. Ne stresszelj, ne idegeskedj, jó, tudom, könnyű ezt mondani, én sem mindig tudom betartani, mert valamikor elszakad a cérna nálam is, pl. ma egy órán át próbáltam etetni és valahogy nem ment, és bőgtem, aztán megnyugodtam és fél óra alatt bevágott egy ciciből 60 ml-t. Szóval nyugi és kitartást, türelmet és menni fog, én drukkolok!!!
2008. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A Laktoherb teával vigyázz: kúraszerűen alkalmazható csak (max. két hét, utána abba kell hagyni egy kis időre, különben az ellenkezőjét váltja ki, mint amire használod...ezt patikus mondta, nem magamtól találtam ki).

Ha elmész egy gyógyszertárba, akkor több homeopátiás szer közül választhatsz, a lényeg, hogy ezeket is csak 1-2 hétig lehet szedni, utána szünetet kell tartani.

Személyes tapasztalat, hogy a Laktoherb alig indítja meg a tejet (de nyilván ez alkatfüggő is), nálam a Hipp Natal szoptatós tea jött be, illetve előtte az Ulrica valami...homeopátiás bogyó (de a nagyon nagy dózisban adagolt -D4-es kiszerelésű).

Aggódni egyáltalán ne aggódj,mert ha elkezd kevesebb tejed lenni, a gyerkőc éhes lesz és többször cicre kívánkozik majd (ami szintén tejserkentő). Szoptatás után fejd le mindkét melled, ez is segít.

Inni sokat igyál (2-3 liter, de többet ne), pihenj sokat.

2008. okt. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A Naturlandos Fitolac teát iszom, szoptatok igény szerint. A homeos bogyót is szedtem, de abbahagytam, mikor ugy láttuk, van elég tejcsi, de most pár napja igényel többet. Remélem beáll a kereslet kínálat.

Köszönöm a válaszokat!

2008. okt. 13. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!