Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha csak fejek megmarad a tejem?

Ha csak fejek megmarad a tejem?

Figyelt kérdés
Még csak 2 hetes a babám. Ez idáig próbálkoztam a szoptatással, de nem ment. A baba bealszik és így keveset szopott, majd sírt. Egész nap szoptathattam volna se lakott volna jól. Sajnos a mellem olyan hogy nem bírja bekapni, ezért kiemelőt használtam, ami egyben bimbóvédő is. Ennek ellenére véresre kiszívta. Annyira fáj, hogy nem tudom szoptatni tovább. Fejem Avent kézi mellszívóval, és cumisüvegből odaadom neki. Azóta minden sokkal jobb. De nem fog elapadni a tej, ha csak fejem? (kb. 2-3 óránként) Már fagyasztóban is van, mert akár 200ml is van egy alkalommal a két mellből.
2008. okt. 7. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

szia!

a kérdésedre a válasz nem apad el a tej attól mert fejed ugyanaz mintha a kicsi kiszopizná csak akkor ezt addig kell csinálni mig van ha már nem lesz az nem azért van mert fejed hanem azért mert alapban ennyi és kész.Csak egy kicsit fárasztóbb de kitartás és gratulálok hogy igy sem adod fel a zt hogy anyatejet kapjon csak igy tovább.

2008. okt. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha már 2 héttel a szülés után 200 ml tejed is van, akkor biztosan nem fog elapadni:)Lehetsz még tejadó is akár! Nálunk a baba 3-4 hónapos korára lett kb. 200 ml tejem egyszerre, egy szopás alkalmával.

Sok sikert!

2008. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A pici nálunk sokáig (hónapokig) inkubátorban volt a születése után, nem szoptathattam, csak fejtem. Ennek ellenére megmaradt a tej, minden nap állandó mennyiséget tudtam produkálni. Amikor végül mellre tehettem, kicsit féltem, hogy hozzászokott már a cumisüveghez, de nem volt gond, szépen szopott. Ha az ember kitartó, akkor nem apad el a tej. (Utólag megtudtam, hogy a szülészeten velem példálóztak hónapokig, ha valakinek problémája volt a szoptatással vagy a fejéssel.)
2008. okt. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul még mellgyulladáson is átestem. Múlthéten a balmellem most a jobb mellem gyulladt be. De nem adom fel, fejem.
2008. okt. 7. 11:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mintha csak a saját történtetünket olvastam volna, én is ugyanígy jártam a kisfiammal. Most 3 hónapos és fejem neki a tejcsit. Egyelőre elég neki.
2008. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is két hónapig 2 óránként szinte csak fejtem, mert babám hasonló okok miatt nem tudott szopizni, illetve nagyon fájt sokszor.5 hetes volt mikor először sikerült neki jól szopni, azóta már nagyon belejött és már 5 hós csak anyatejes, bőven van tejem.Csak javaslom, hogy ha már úgy érzed, hogy kevésbé fáj, vagy gyulladt, tedd rá a cicire a babát, fokozatosan, először napi 1x, aztán 2x stb.Igy idővel vissza tudna szokni, a fejés nagyon jó,de mindkettőtöknek még jobb lenne ha szopizna.Ahogy nő a baba, úgy ügyesedik a szopizásban.De tudok olyanról is, aki csak fejt és igy volt csak anyatejes babája 8 hónapig. Boldog babázást!
2008. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is fejtem négy hónapig a fiamnak, mert nem tudta mit kell kezdeni a cicivel. 4 hónaposan viszont rákapott, és további 5 hónapig még szopizott.

Időnként próbáld cicire tenni. Addig is kitartást. Könnyen fenntartható a tejtermelés fejéssel. én is az Aventet használtam. szerintem nagyon jó.

Sok sikert!

2008. okt. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!