Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6-7 hetes baba kb. hány ml-t...

6-7 hetes baba kb. hány ml-t egyzik egyszerre? És a fejés másnak is ilyen lassan megy? Van eglég tejem más miatt akarok fejni, de kb.10-15 perc alatt jött le 30 ml. A fejő nem annyira jó? Vagy lassan folyik a mellemből? Vagy ez a normális?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 7 hetes, és napi 6-7 alkalommal eszik 70-140ml-t, nagyon változó.

Egyébként ez sok mindentől függ, mert ő kb:4,5kg, és ehhez képest pl: nem nagy étkű, de kiegyensúlyozott, boldog baba, és engem ezért nem érdekel, hogy nincs meg a kb: 675ml, csak kb.:600ml.

Én csak fejek, és üvegből eszik. Nekem 15 perc alatt jön ki 250-300ml, de ez is változó, nem vagyunk egyformák, és a valaki kézzel valaki géppel tud csak fejni.

Szerintem a Te eseted is normális. Valószínű a cicid beállt már a kereslet-kínálatra, és a kicsikéd ennyit hagy "Neked" :)

Jó babázást!

2010. ápr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem ennyi idő alatt lejötn 100 mili is, Avent Isis kézi mellszívóval. Sok oka lehet annak, hogy neked lassabban jön: fáradtabb vagy, stresszesebb, kevesebbet iszol, nem olyan jó a tejleadó reflexed, a baba a többit már kiszopta stb.


Az én 5 hetes babám egyszerre 40-120 milit eszik meg, Mikor hogy hozza a kedve. Igény szerint etetem: ha óránkánt kér, óránként kap, de 3,5 óránál többet még nem bírt ki anyatejjel. (Tápszert, cukros teát, vizet ter,észetesen nem adok neki.)


Ennyi kaja mellett 3 hét alatt 1 kg-ot hízott. :-)

2010. ápr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én babám is 5 hetes. Pár napja kezdett nagyon sokat enni. 110-140 ml, naponta 6x. Azóta többet is bukik és többször fáj a hasa is szegénynek. De ha hamarabb abbahagyjuk a szopit akkor sír és még keresi a cicit.

Fejni én már ritkán szoktam, akkor szopi után olyan 40 ml jön 10 perc alatt.

2010. ápr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!