Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás és műkönny?

Szoptatás és műkönny?

Figyelt kérdés
Kontaktlencsére szeretnék váltani, 10 hós fiam folyton leamortizálja a szemüveget. A lencséhez azonban valószínűleg mindenképp kell műkönnyet használnom majd. Nézegettem már milyenek vannak, mindnek benne van a betegtájékoztatójában, hogy szoptatás alatt fokozott óvatossággal, előny-kockázat mérlegelésével... stb. Használ itt valaki esetleg lencsét + műkönnyet szoptatás alatt?
2010. ápr. 19. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekorvos tud adni választ.
2010. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én csak akkor szoktam műkönnyet használni, ha száraz a szemem, évek óta kontaktlencsém van, mindig nincs műkönnyre szükség. Én is szoptatok, és már néha gondot okoz a lencse hosszabb viselése, gondoltam, hogy megint kellenne műkönnyet használni, de ezt nem is tudtam, hogy szoptatás alatt nem ajánlott. Akkor nem tudom mit fogok használni.
2010. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En sok eve hasznalok kontaktlencset es rendszeresen mukonnyet is, mivel vezetes kozben hamar farad a szemem, szules ota meg meg hamarabb. 4 honapja szoptatok, de most hallottam eloszor, hogy a mukonny hasznalata karos lehet a szoptatas soran, pedig en meg ma is hasznaltam. Az a furcsa, hogy a mukonnyet nem esszuk meg, sot a boron keresztul sem szivodik fel, igy hogy kerul az anyatejbe? Vagy csak en nem tudok valamit? :))
2010. ápr. 20. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Minden felszívódik, amivel a tested érintkezik. Bőrön, nyálkahártyán keresztül is. Bekerül a véráramba, onnan egyenes az út a tejbe. Pl. a kötőhártya-gyulladásra írt szemcseppre rá van írva, hogy terhesség alatt óvatosan adható, viszont szoptatás során ha használni kell, el kell választani a babát! A műkönnynek pedig a netes betegtájékoztatóját böngésztem többnek is, szintén mindbe benne van. Én túlzott óvatosságnak tartom ezt, ezért akartam régi kontaktlencsésektől érdeklődni, merik-e használni. De úgy látszik, eddig én vagyok a legtájékozottabb a témában :-)))) No, majd a szemészt megkérdezem, ha érdekel benneteket, leírom itt, mit mondott.
2010. ápr. 20. 09:05
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!

én közel 10 éve használok kontaktlencsét, már volt féléves, havi, heti is. nekem csak az jött be, amit minden este kiszedsz a szemedből, reggel meg vissza, ebből is van havi, 3hós, stb. Igaz, kényelmetlen éjjel félvakon szoptatni meg pelust cserélni, de ha nagyon zavar, ott a szemüveg. Viszont a 24 órán át viselhető lencséket meg pont a kialvatlanság meg a folytonos kelés miatt nem bírta a szemem.

Műkönnyre nincs mindig szükség, csak ha már fárad a szem, pl. este, vezetéskor, sok olvasás, gép előtt ülés miatt. Én az Epivis nevűt használom, ez gyógynövényekből van, recept nélkül kapható. Terhesség alatt is és most is használom, a fiam 3 hós, csak anyatejes, kutya baja:)

Egyébként tényleg a szemcsepp is felszívódik, mert amikor terhes voltam, festéskor került a szemembe ez-az, persze jól begyulladt. A szemész írt fel cseppet, és azt mondta, hogy amikor használom, a cseppentés előtt az ujjammal nyomjam az alsó szemhéjam belső részét, és utána is kb fél percig, így nem kerül be a keringésbe. Úgyis csak helyileg kell hatnia!

2010. ápr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szuuuper!


Amúgy azért tudom, hogy szükségem lesz műkönnyre, mert már régebben is hordtam lencsét, és nagyon kellemetlen volt a viselése, állandó szemszárazsággal küszködtem. Megkérdezem holnap a szemészt, mert ma megjött a próbalencsém.

2010. ápr. 20. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!