Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan növeljem a tej mennyisé...

Hogyan növeljem a tej mennyiségét?

Figyelt kérdés
Hat hónapig csak szoptattam és most elkezdtem a hozzátáplálást. Emiatt csökkent a tej mennyisége, mert már nem szopik annyit és olyan lelkesen a baba. Mi a megoldás, hogy este azért legyen még tejem? Még csak tízóraira és ebédre eszik szilárdat.
2007. nov. 15. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg fejni pumpás mellszivóval,ez is serkenti a tejtermelést.
2007. nov. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon bevált a Laktoherb tea.

Vannak homeopátiás szerek is a tejserkentésre, de annak sajnos nem tudom a nevét. Arra viszont emlékszem, hogy (ha megtalálod a neten valahol a nevét), vigyázni kell, melyik higítást használod, mert ugyanaz a szer egyik higításban szaporítja a tejet, másik higításban pedig apasztja!

2007. nov. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A www.lll.hu (La Leche Liga) oldalon kaphatsz minden ilyenhez segítséget és van telefonos tanácsadásuk. EZÉRT VANNAK!

Az oldalukon itt olvashatsz a te gondodról.

(olvasd el a többi füzetet is!!!)

[link]

2007. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

végül is az elválasztásnak az a szerepe, hogy a baba fokozatosan a tejről átálljon a szilárd táplálék fogyasztására.

Mi úgy csináltuk, hogy eleinte minden "szilárd" étkezést vagy megelőzte, vagy követte rögtön a tej. és csak fokozatosan álltunk le erről is. így a pociba nem csak új étel kerütl, és én is elég jól adaptáldtam a fokozatosan csökkenő igényhez.

normális,hogy ha már eszik mást is mint tejet, hogy kevesebb tej termelődjön, kevesebbre van már csak szüksége.


igyál sokat. szoptass napközben is (nekünk sokig megmaradt a déli szopizás). Fiam 11 hónapos koráig szinte rendületlenül szopott reggel is este is. Aztán jött egy pont és többet nem kért.

2008. márc. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!