Örökbefogadott babánk lesz, de még nem döntöttem el, hogy vegyek-e szoptanitot. Szoptatni szertnék, de annyira mesterségesnek, természetellenesnek érzem (a párommal együtt) a szoptanitot. Milyen más módszerrel tudjuk még beindítani a tejemet?
Ezekszerint neked ez jó lenne...Lehet hogy a tejed nem indulna be tőle, de szopizna a baba.
Az első válaszolónak: ha valamihez nem értesz, inkább maradj csendben!
A második válaszolónak: erről beszéltem, de azért köszi :)
Szia!
Én sokáig szoptattam.Miért gondolod,hogy rosszabb,ha cumisüvegből tápszert kap?Akinek nincs teje az is így csinálja!
Én is természetellenesnek érzem és időpocséklásnak.
Jó anya leszel cumisüveggel is!:)
De ez a Te döntésed!
Azt volt a kérdés, hogy milyen módon indíthatná el a tejét. Nem a tápszer.
Az L. L. Liga honlapján van cikk az örökbefogadott babák szoptatásáról!
27 hetes kismama
Szia!
Ezt találtam a neten:
"Indukált laktáció, avagy az örökbefogadott babák szoptatása
Lehet-e örökbefogadott babát szoptatni?
Igen, lehet. A történelemben rengeteg példa van arra, amikor egy árva kis csecsemőt az örökbefogadó szülő szoptatott.
Milyen előnyei vannak a szoptatásnak?
Az anyatej a legtökéletesebb csecsemőtáplálék. Minden fontos tápanyagot a megfelelő mennyiségben tartalmaz, könnyen emészthető, nem okoz szorulást, a szoptatott babák hasa ritkábban fáj, magas az ellenanyagtartalma, így véd a különböző betegségek, fertőzések ellen. Betegség esetén a szoptatott babákat ritkábban fenyegeti a kiszáradás veszélye, a gyógyulás pedig felgyorsul. Az anyatejes táplálás csökkenti a későbbi gyermekkorban és a felnőttkorban kialakuló betegségek esélyét, úgymint az allergia, asztma, elhízás, gyermekkori cukorbetegség valamint a korai bölcsőhalál veszélyét. A mindkét mellből szoptatott babák kéz-szem koordinációja javul. A szoptatás elősegíti a megfelelő állkapocs-, fogazat- és beszédfejlődést.
A szoptatás egyben lelki táplálék is. Az igény szerint szoptatott babák kiegyensúlyozottak, a gyakori testkontaktus elősegíti az anya és gyermeke közötti kötődés korai kialakulását. Az anya hamarabb megérti a kisbaba jelzéseit, a szoptatás megnyugtatja a fáradt, nyűgös, beteg csecsemőt. Az anyamellen való szopizás a megnyugvást, a közelséget, a biztonságot jelenti számára.
Hogyan fogjunk hozzá?
Kezdjünk el fejni 2-4 héttel a baba érkezése előtt! A leghatékonyabb az elektromos, automata, dupla mellszívó. Rendszeresen, 2-2,5 óránként, alkalmanként 5-15 percig fejjük mindkét mellet, először 5 perccel kezdve, majd fokozatosan emelve az időtartamot! Éjjel csak akkor fejjünk, ha pár napon belül megérkezik a baba!
Hagyjuk abba a fejést, miután a kisbaba megérkezett és csak szoptassunk!
Mennyi tej termelődik?
Vannak olyan örökbefogadó anyák, akik egy idő múlva annyi tejet tudnak termelni, amennyi a kisbaba teljes táplálékszükségletét fedezi. Ez főként a fejlődő országokban és a természeti népekre jellemző, akik bátran mellre teszik és szinte egész nap szoptatják a babájukat. A tej ugyanis a szopás hatására termelődik. A tejtermelés a kereslet-kínálat elvén alapul: minél többet szopik a baba, annál több teje lesz a mamának.
Vannak olyan anyák, akiknek egyáltalán nem indul be a tejelválasztásuk.
A leggyakoribb eset azonban az, amikor az örökbefogadó anyának valamennyi teje termelődik, s ez elegendő lesz a kisbaba táplálékszükséglete 25-75%-ának fedezésére. A fennmaradó mennyiség pótlására lesz szükség. A pótlás vagy más anya tejével történjék vagy tápszerrel."
A felvilágosítást már megtette más, nem tudnék én sem többet hozzátenni. Pont amiatt gondoltam, hogy megpróbálom szoptatni, amit az utolsó válaszadó írt.
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!