Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szopizott csak a babátok?

Meddig szopizott csak a babátok?

Figyelt kérdés
Nekem most 5 hónapos és nagyon szépen hízik...muszáj pont 6 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást?
2010. ápr. 7. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
5 és fél hónaposan kapott először mást is anyatejen kívül. A hozzátáplálást akkor kezded, amikor jónak látod, csak figyelj arra, hogy 6 hónapos kora után már nem annyira laktató a babáknak az anyatej, és nem is tartalmaz akkora mennyiségben szükséges anyagokat, mint kellene.
2010. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk régebben - 20 éve - 4 hónapos kortól javasolták. Szerintem nem muszáj.
2010. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
6 hósan már elkell kezdeni a hozzátáplálást.Ekkor már a baba fejlődéséhez nem elég,ha csak anyatejet kap.Olvass utána a neten.
2010. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

6 hós a lányom 7800 gramm és 72 cm, gyönyörűen hízik, nyúlik és nem kér gyakrabban enni, ugyanúgy 4 óránként eszik mint újszülött korában, kiegyensúlyozott mosolygós.

Én megkérdeztem a gyerekdokit, védőnőt és egy ilyen kérdezős oldalon még egy védőnőt és azt mondták nem muszáj egyáltalán PONT 6 hósan nekiállni etetni, lehet később is. És hogy akkor se kell minél gyorsabban kiváltani egy étkezést, hanem fő tápláléka az anyatej maradhat még hónapokig.

Nekem az első gyerekemnél (fiú) el kellett kezdjem a hozzátápit 5 hósan mert nem volt elég a tej neki, és estére tápszer kiegészítést is kapott, de ő valóban már 2 óránként akart szopizni és 6 hós mérésen mindössze 100 grammot hízott.Nála teljesen indokolt volt más bevezetése a tejen kívül.

2010. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az én babám most 5 hónapos és 7500g és 70cm(3320g és 55cm-mel született)...pont ezért kérdeztem mert szerintem szép nagy baba ő is jókedvű mosolygós és ha nem muszáj én sem "erőltetném" még a hozzátáplálást!
2010. ápr. 7. 21:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem az ikrek 7 hónapig, orvosi javallatra, de annál tovább neigen húzd, mert már nem kapnak meg mindent az anyatejből, a vastartalékuk pl. kiürül 6 hónapos korukra és az nincs az anyatejben.

És fennáll a veszélye, hogy rossz evő lesz.

az enyéim szépen esznek, mindent, bármennyit, nincs gond.

2010. ápr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó ismét: azzal, hgy 1-2 étkezést kiváltasz, még a fő táplálék az anyatej marad, mint már írták is itt neked.

Nem kell rögtön az összes étkezést kiváltani.

Mi talán 1 éves korukra jutottunk el oda, hogy 2 étkezés anyatej, 3 étkezés kaja.

2010. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ma beszéltem a dokinkkal és ő is azt mondta,hogy nem muszáj 6 hónapos korában elkezdeni mert szépen hízik...majd ha jön a barackszezon...ez volt a válasz!

Köszönöm a válaszokat!

2010. ápr. 8. 13:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én most 3,5 éves nagyfiam anno 8,5 hónapos koráig csak szopizott. Mást csak onnantól fogadott el, hogy kibújtak a fogacskái. Sem vashiányos, sem alultáplált nem volt, mert 8 hósan mérték: 9200 gr volt.....
2010. ápr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!