Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 100 ml tej kevés egy közel 4...

100 ml tej kevés egy közel 4 hónapos babának, ugye?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre,mintha nem hízna,meg éhes volna.Lefejtem és csak 100 ml tej jött le a cicimből.
2010. márc. 23. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Miből gondolod azt, hogy nem lakott jól? Annak látható jelei vannak, ordít szoptatás után!

Minden anyukának el kell mondani, hogy az általunk lefejt tej mennyisége nem utal a baba által szopott mennyiségre. Míg te lefejsz 100 milit, addig ő sokkal többet ki tud szívni. A babát tudják a legjobban üríteni a mellet!

Milyen súlyú most a babád, mennyit gyarapodott az elmúlt időben? Pisis kakis pelenkák száma? Mennyit eszik, kap-e valami pótlást?

2010. márc. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Szia! Igen, kevés. De ha szopizik, vsz. többet ki tud szívni, hatékonyabbak, mint a mellszívó. De minden a gyarapodásán múlik, ha nem hízik, mindenképpen pótold tápszerrel. De a védőnőt nem kérdezted?
2010. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat.kérdeztem a védőnőt,csütörtökön tudom vinni mérni.előtte 2 hét alatt hízott 150 grammot.azért tartok tőle,hogy kevés a tej,mert egész nap nyűgös,másfél-két óránként cicizni akar.eddig 1x kelt fel éjjel,most már 2x.evés után nincs olyan jó kis megelégedett arcocskája,hanem vagy az öklét rágja ezerrel és hatalmasakat cuppog,vagy sír.csak nem tudom eldönteni,hogy az öklét éhség miatt rágja,vagy azért,mert elindult a foga.a nyűgösséget meg betudtam annak,hogy másfél hete beteg.csak anyuék is és a párom is azt mondta,hogy olyan nyúzott a gyerek,mintha fogyott volna.
2010. márc. 23. 13:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kevés, az én fiam 4 hónaposan 80-100ml-ket evett meg, és gyarapodott mellette, úgyhogy nem szabad kijelenteni, hogy ez kevés. Lehet, hogy neki ennyi az igénye, illetve, hogy ennyire laktató a tejed.

Ha tudsz fejni 100-at, akkor ahogy írta az első válaszoló, biztos, hogy a babád többet szív ki.

Nézd a pisis pelusokat, és ha nagyon aggódsz, vidd el, hogy mérjék meg, de nem hiszem, hogy baj lenne.

2010. márc. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
minden alkalommal van pisis pelus,emiatt nem aggódtam eddig.csak most tényleg olyan kis vézna.hogyan lehetne több tejem?iszom a laktoherbet,tejcsináló port,naponta 4 liter folyadék biztos megvan.levest is eszek szinte minden nap.alkoholmentes sört nem szeretem.
2010. márc. 23. 14:01
 6/9 anonim ***** válasza:

1. vok.

A leírtakból lehet, hogy valóban éhes marad a szopi után. Próbáld meg, hogy átteszed a másik melledre, ha éhes, akkor enni s fog! Így legalább a tejtermelést is fokozod, s pár napon belül több tejed lesz!

Elképelhető, hogy a fogzás is megzavarja, nálunk ilyenkor alig evett, bár az a szilárd ételekben jelentkezett.

2010. márc. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha 100 ml le tudsz fejni úgy,hogy ilyen gyakran szopik,akkor böven elégnek kell lenni. Kéne mérleg,hogy megmérd,mennyit szopik valójában.
2010. márc. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
azt írtad, hogy 1,5 hete beteg. lehet, hogy ezért néz ki nyúzottnak, és nem is bír enni meg nyűgös. hm?
2010. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát lehetséges,nem tudom,mit gondoljak.csütörtökön kiderül.
2010. márc. 23. 16:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!