Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mostmár nem tudom, mi lehet a...

Mostmár nem tudom, mi lehet a baj? 7 hetes a babám, anyatejes. Leírom egy napját ami az elmúlt 3 napban van.

Figyelt kérdés
reggel 5-6 között ébred,szopizik,majd alszik tovább.2-2,5 óra mulva ébred,szopizik,kicsit fent van,majd alszik tovább,kb 3-vagy akár 4 órát(2 nap 4 órát)ébred szopizik,és innentől kezdve kezd nyugtalan lenni,nem alszik délután csak 20 percet vagy max fél órát.mindig a cicit keresi.tegnap óránként adtam neki.majd este 8 kor elaludt,és fél 5 kor kelt.ha adom neki nemcsak cumizik,hanem szívja,de ez etetés után fél óra mulva is előfordul.egyszerre szerintem nem eszik sokat,és lehet még éhes,de ezzel nem teszek rosszat,hogy nem telik el 3 óra a két etetés közt?ha nem adom a cicit nagyon sír,hasa is fájni szokott,de csak a cicire nyugszik meg.cumi és cumisüveg nem kell neki.arra gondoltam,hogy délutánra,estére kevés a tejem.
2010. márc. 22. 05:31
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

6 hetes kor körül van a babáknál egy növekedési ugrás, (majd lesz 3 és 6 hónap környékén is) amikor szinte állandóan mellen lennének, így "csinálnak" maguknak több tejet. Másrészt estére mindenkinek kevesebb a teje, viszont zsírosabb, laktatóbb mint reggel. Harmadrészt a babákat estére már annyi inger éri a nap folyamán, hogy elfáradnak, és legkönnyebben a cicin nyugszanak meg. A délutáni 20-30 perces alvás utáni ébredésből megpróbálhatod visszaaltatni úgy hogy megint megszoptatod, vagy elringatod. Az alvás a babáknál is szakaszokból áll, egy mélyalvás szakaszt (kb 20 perc a babáknál) követi egy felületesebb alvás amiből könnyen megébrednek, főleg ha nem látják/érzik anyát, majd megint mélyalvás. Ha sikerül visszaaltatni, lehet, hogy estére sem lenne annyira nyügi. Én délután többször együtt aludtam a kicsivel, így én is pihentem és a babám is többet aludt.

Nyugi, mindent jól csinálsz, hamar el fog múlni ez a "nehézség" és jön majd másik :o))

Jó babázást!

2010. márc. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
MÉg valami az előzőekhez. Az nem baj, ha nem telik el 3 óra a szoptatások között, csak arra figyelj, hogy a melled a lehető legjobban kiürítse, mielőtt a másikkal kínálod. Ha egy mellből szoptatsz, akkor pl. 3 órán kereszül mindig a bal, majd a következő 3 órában a jobb melleddel kínáld. Fontos, hogy a babák hozzájussanak a zsírdús, laktatóbb hátsótejhez is, mert az elsőtej ugyan szomjoltóbb, de ha csak azt kapja a baba a sok mellváltogatás miatt, akkor hasfájást okozhat. Persze van, amikor nem elég egy mell, hogy a baba jóllakjon, akkor meg lehet kínálni nyugodtan a másikkal is, csak arra kell figyelni, hogy jól kiürüljön az első, a kicsi magától engedje el.
2010. márc. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól csinálsz mindent, nálunk ugyanez volt,van is . délután 3 óra után már nem akar aludni fürdésig, ami 7 körül van , és szinte óránként eszik és nem csak cumizik. ha nem kell neki úgyse szívja. szóval nyugodtan kínáld meg ha látod h keresi a cicit. nem kell a 3 órához ragaszkodni, ezért beszélünk igény szerinti szoptatásról.
2010. márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden teljesen rendben van veletek. Ha akarod, nézd meg ezt:

[link]


Valószínűleg a második növekedési ugrás időszakában vagytok. Kitartás.

2010. márc. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!