Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet én vagyok buta de azt...

Lehet én vagyok buta de azt akarom megkérdezni, hogy a az anyatej mikor indul meg?

Figyelt kérdés
Terhesség elején van valami előjel a mellben?
2010. márc. 21. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában a szülés után 3 nappal indul meg a tej. Van akinek hamarabb, de általában azoknál, akik túlhordják a babát.
2010. márc. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, az én kisfiam hajnali 6.51 kor született, aznap semmi, másnapra már volt kicsike, és harmadnapra volt már szopiznivaló. Ahogy elnéztem a szobatársaimat, mindegyiknek így jött a tejci, kivéve egynek nem, mert nekimár a 2. napon volt teje:) második babával, és egyébként meg nem sokkal ellőttem csaszizták meg.
2010. márc. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :) és még arra a kérdésre h a mellben van e előjele a terhességnek (gondolok ezalatt feszülésre ilyesmi) arra ha tudnátok válaszolni azt megköszönném :)
2010. márc. 21. 00:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Hát én pont úgy vettem észre, hogy terhes vagyok, hogy iszonyatosan feszültek a melleim. Hónap vége felé jártunk és hónap elejére vártam a mensim, és túl korainak éreztem a mellfeszülést. Akkor már gondoltam, hogy baba van.


A tejről annyit, hogy sok ismerősömnek volt előteje, van, akinek már a 25-26. héttől, nekem nem volt. Szerdán délután szültem, aznap nem is volt velem a babám, másnap próbáltam szoptatni, kevés sikerrel, egy-egy csepp jött csak, viszont péntekre virradó éjjel arra keltem, hogy megveszek annyira fáj a mellem, fel is ébredt a babám a mozgolódásra és egy jó ízűt szopizott!

2010. márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, én a második válaszoló vagyok, jól nem válaszoltam a kérdésed második felére, tuti álmos voltam már, csak gondoltam még írok egyt neked:D


Szóval előtej az van a mellekben, nekem folyt, és már kismamaként kellett melltartó betétet használnom. De! ez mindenkinél más időben indulhat el.. arra emlékszem, hogy félidőtől már tutira volt, de lehet előbb is, csak nem nyomtam meg előbb.. De a mikor, szerintem az egyénenként változik:)))

2010. márc. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:

Én is a mellfeszülésből sejtettem meg, hogy terhes vagyok, a ciklusom 24. napja körül.

De a terhesség eleji feszülésnek még nincs köze a későbbi anyatej-képződéshez, "csak" a terhesség miatti hormonális változásokhoz.

A terhesség közben fokozatosan készül fel a mell a tej termelésére: visszaépül a mellizom és helyette mirigyállomány alakul ki, amiben majd megtermelődik a tej. Általában a terhesség végére szépen kikerekedik az ember. :)

Gyakori, hogy már a terhesség 2. harmadában folydogál némi előtej a mellből (jelezvén a hormonális és fizikális változásokat), de ez nem törvényszerű. Az, hogy később tudsz-e majd szoptatni, nem pl. a mellmérettől vagy az előtej meglététől függ (de mindenképp pozitív előjel, ha észleled a változásokat).

A szülést követően pár napig csak a sárga színű ún. előtej vagy kolosztrum ürül, ami bár néhány korty, mégis rettentően fontos, mert olyan az újszülött számára, mint egy "vitaminbomba". A néhányadik napon (császárosoknál általában pár nap késéssel) aztán belövell a tej és megindul az anyatej "nagyüzemi" termelése, szépen lassan fehéredik a színe is. Kb. két hét után mondjuk az anyatejet érett tejnek, ami már fehéres színű, általában ezt szoktuk anyatejnek nevezni.

2010. márc. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hasznos válaszokat :)
2010. márc. 22. 18:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!