Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A fagyasztott tejet nyugodt...

A fagyasztott tejet nyugodt szívvel adhatom a babámnak? Honnan tuodm, hogy nem savanyú, romlott?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy normálisan volt eltéve, és most kb. a dec végi, januári tejet adnám. Honnan tudom, ha nem jó?

Mikor először adtam, nem kóstoltam, megitta. Másodjára megkóstoltam, összehasonlítottam az aznapival, elég fura íze volt. A párom azt mondta, ha én nem innám meg, ne adjam a bébinek sem. Kiöntöttem. A következőnek is talán olyan íze volt, de azt megitta a babám.

Ha nem ízlik neki nem issza meg? Vagy lehet valami baja tőle, a hasmenésen kívül, ha esetleg nem jó a tej?

Már lefagyasztani sem merek, mert félek, hogy a végén a wc-ben köt ki... :o(


2010. márc. 18. 22:24
 1/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Igen, a fagyasztott tej már nem olyan, mint a friss, de emiatt még nem feltétlenül romlott. Ha felengedés után azonnal odaadod a babának, valószínűleg nem lesz ideje megromlani, de pár órán belül mindenképp fel kell használni! Ja, és az a tuti, ha megkóstolod, mielőtt odaadod neki. Az egy dolog, hogy más az íze, mint a frissnek, de azt csak megérezné az ember, ha buggyant lenne! Mondjuk én is öntöttem már ki tejet, nem az íze, hanem a szaga alapján, mert nagyon nem tetszett, és mintha meg is lett volna zavarosodva.
2010. márc. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy felengedés után 10 órán belül fogyassza el a baba. Egyébként a fagyasztott tejnek "fura" íze van (tipikus fémíz amit a benne levő vas okoz), olyan amit mi nem innánk meg, de a babák attól még szívesen fogysztják. Ha rossz lenne, a babád nem itta volna meg, hiszen az ízérzékelésük nagyon jó (főleg ha anyatejről van szó)

Nyugodtan fagyassz, majd a főzelékekbe is jó lesz és a krumplit is szívesebben megeszi majd, ha anyatejjel van behabarva, nem főzőlével.

5.5hónapos baba anyukája

2010. márc. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan odaadhatod a fagyasztott tejet a babádnak, bár az már valóban nem olyan, mint amit frissen szopik, viszont tápanyagösszetételét tekintve (fehérje, zsír, szénhidrát, immunanyagok stb...)így is egyedülálló, tápszerrel nem utánozható. (Egyébként a tápszerek is elég kellemetlen szagúak és ízűek.) Ha éhes a pici megissza, de ha elég volt neki amit szopott, akkor lehet hogy azért nem fogadja el.

Ha lefejed a tejet egy edényben hűtőszekrényben tárold fagyasztásig. Ha újabb mennyiséget fejsz le (ez még testhőmérsékletű) azt ne a már hideg tejhez öntsd, hanem egy másik kis edénykébe, majd ha az is lehűlt akkor összeöntheted, így biztosan nem savanyodik meg. Az edényt ne zárd le, hanem egy vasalt kendővel takard le. Amit így kifejtél 24 óráig tárolhatod a normál hűtőszekrényben. Majd lefagyaszthatod. Praktikusak a steril anyatejgyűjtő tasakok. Nem érdemes drágát venni puccos bababoltban, mert ugyanannak a célnak megfelelőt megkapod töredékárért kisebb bababoltban. (lila dobozos Elanee)

Fontos az is, hogy amit kiveszel a fagyasztóból nagyon meleg vízbe tedd bele és úgy melegedjen fel, nem szabad alágyújtani. Csak annyit melegíts fel amit egyszer megeszik, mert már többször nem melegíthető.

2010. márc. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az imént válaszoló vagyok.

Az előttem szóló is említette, hogy a főzelékbe is jó lesz. Én a hűtő jégkockatartójába öntöttem a tejet. (persze előtte kifőztem) 1 kocka anyatej kb 8-9 gr.

Ne izgulj, sajnos a tanulópénzt meg kell fizetni, én is jártam párszor úgy, hogy kénytelen voltam a lefejt fagyasztott tejet kiönteni, mert nem itta meg a pici viszont újra már nem melegíthető. Nem tudtam mást tenni.

4 hónapos baba anyukája

2010. márc. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is fagyaszottam a tejem!( rengeteget)! A bátyám kisfia 3 hónappal fiatalabb a lányomnál, ő itta meg az összeset!Rendesen feldátumozva zárt zacsiba raktam mindig , és nem volt baj vele!Igaz hogy 6 hónapig eltartható, de én nem biztos hogy annyi idős tejet még odaadnék a gyereknek!indig figyeltünk hogy 1-2 hónapnál többet ne legyen fagyasztva! Összesen 6 hónapig én tápláltam az unokaöcsit a fagyasztóból, és semmi baja nem lett a mirelit tejcsitől!
2010. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a tanácsokat. Kb. így csináltam ahogy írtátok.
2010. márc. 19. 20:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!