Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem megy a fekve szoptatás?

Miért nem megy a fekve szoptatás?

Figyelt kérdés
Akárhogy próbálom a babámat fekve szoptatni, mindig az a vége, hogy féloldalasan tudja bekapni a mellbimbómat, amitől egy idő után fáj. Az a baj, ha fekszem, akkor nagyon lefelé áll a bimbóm. Ha fogom kézzel a mellemet szoptatás közben, az nagyon kényelmetlen. Már rengeteg oldalt megnéztem, hogy hogyan is kellene ilyen esetben fekve szoptatni, mert legalább éjszaka kényelmesebb lenne, de nem találtam megfelelő pozíciót.
2010. márc. 16. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Legegyszerűbb - szerintem- az ülve szoptatás. Én is fekve kezdtem, de az nagy macera, nem tudja bekapni rendesen a cicit a babó. Akkor jó a fekve szopiztatás, ha az anyuka már gyakorlott. Kezdőként én nem tudtam ezt. Ülve, széken , vedd karba és úgy szopiztasd!:)

2010. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

nekünk is volt igy az elején.és ha Te fordulsz oldalra a még jobban babád felé ?persze szokatlan lesz,de hamar megszokod ezt a poziciót és a ha a Babának is igy jó,akkor hidd el,könnyen fog menni minden:-)

azt kívánom:-)23 hós szopis Baba anyukája(mi is igy szopcsizunk amugy)

j,és ha fáj a mellbimbód,a Garmastan kenőcsöt ajánlom:-)

2010. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
nálunk első baba,mégse ment a szopi csak fekve.ülve nem tetszett neki és anno a korházban szűlés után is nekünk fekve javasolták..gondolom ahány hely,annyi szokás:-)
2010. márc. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

12:03-nak: Mindig ülve szoptatok, mert úgy kényelmes mindkettőnknek, de néha éjszaka, vagy amikor fáradtabb vagyok jobb lenne fekve.

12.04: Ha jobban oldalra fordulok, még lejjeb kerül a bimbóm, akkor be sem tudja kapni.

Lehet, hogy ez genetikai okok miatt nem megy nekünk?

2010. márc. 16. 12:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
sztem kérdezd meg a Védőnőt,Ő mit javasol,hátha segit:)
2010. márc. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
fordulj oldalra,a baba is(támaszd meg)pl:jobb oldalra vagy fordulva,akkor a jobb mellből adod,a babád veled szemben,úgy hogy a hasadnál van a mellkasa,neked a lábad nyújtva van,a jobb kezed a fejed alatt,de tegyél oda egy kispárnát is,arra tedd a fejed.én is sokáig gyakoroltam,nekem a korházba mutatták,de nehezen ment.éjjel sokkal kényelmesebb így,te is jobban pihensz,nappal én is ülve szoptatok,de reggel meg éjjel fekve.jó ha nem egyformán szopizik,hogy jöjjön mindenhonnan ki a tej.
2010. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom meg nagyon pici a babad. Ha igy van, probald meg parnara (torolkozore, pledre, vagy ami nektek megfelel) tenni a csoppseget, ami cicimagassagba emeli a szajat. Ha nagyobb a baba, akkor valoban kenyelmesebb, ha mindkettotok hatat megtamasztod egy-egy parnaval.


A cici kisebesedese, vagy fajdalma a nem megfelelo szopizasi technikatol van, kerj segitseget mindkettotok erdekeben. A krem nem megoldas...

2010. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A cicim már nem fáj, nem sebes, csak akkor fáj egy kicsit, ha megpróbálok fekve szoptatni. Bölcsőtartásban jó a technika:) Egyébként 8 hetes a baba:)
2010. márc. 16. 20:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én babám is 8 hetes. Nekem fekve jobb szoptatni, kényelmesebb, nem fájdul meg a hátam, és sokszor el is alszunk mindketten :)))) Pont a szájánál van a mellbimbóm, neki is jó így.
2010. márc. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kisebesedett mellbimbóra igenis megoldás az a krém,nekem csak az segített...
2010. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!