Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig tartson a szopizás?

Mennyi ideig tartson a szopizás?

Figyelt kérdés

2 hetes a babánk, és jó esetben 15-20 perc alatt végez, de van, hogy 40-50 percig is elhúzódik egy szopás - és van, hogy végig szívja is rendesen. Nem tudom, mennyi ideig kell szoptatni, vagy lehet a tejci miősége nem megfelelő?:(:( (Sőt néha elalszik cicizés közben.)

+ ehhez még jön a böfi idő, így az alvás egyre tolódik, rövidül.

A kórházban besárgult, de már nem látom annak, lehet, hogy még amiatt ilyen? Napközben kelteni kell 3 óránként. Holnap jön csak a védőnő:(


2010. márc. 15. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Addig tartson, amig igenye van ra. Ha az 40-50 perc, akkor addig. Ha csak 10 perc, akkor addig. Jelenleg ez az egyik legfontosabb dolog az eleteben.
2010. márc. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első hónapban 40-50 perc is lehet, sőt, egymásba érnek az etetések szinte, fokozatosan kevesebb lesz az idő, amikor erősebb és gyorsabban tudja kiszívni a tejcit, nem fárad már el annyira az evésben. Most azért alszik el, mert ébreszteni is kell, nem aludta ki magát rendesen, és amúgy is elfárad, nehéz feladat egy kis csöppségnek a szopizás. 3-4 hónaposan már 10-15 percre is rövidülhet ez az idő.

Tényleg igény szerint szopiztatni a legjobb az első hónapokban, addig amíg igényli. Én állandóan a napirend kialakításán aggódtam, aztán magától kialakult minden, ahogy annak lennie kellett. Csak azt sajnálom, hogy nem aludtam a picivel együtt az elején napközben is, akkor sokkal több energiám lett volna az estékhez. :o)

2010. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
első 3-4 hét az összeszokásról szól, az én fiamnak néha le kellett feszíteni a száját....ezt az időszakot ki kell bírni.....utána 20 perc elég egy szoptatásnak.....
2010. márc. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!