Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miből veszem észre, hogy...

Miből veszem észre, hogy kiürült a mellem? Kislányom akkor is a cicimen lóg ha már nem szopizik, csak tartja a szájában, így egy szoptatás akár 45 percig is eltarthat. Utána fél óra míg elalszik, majd fél óra múlva felkel, mert éhes.

Figyelt kérdés
2010. márc. 4. 11:30
 1/2 anonim ***** válasza:
A szoptatás után érdemes kifejni a mellet, főleg még az első két hónapban, később már szerintem elég reggel és este. Legalábbis én így csináltam. Ha kiürül, akkor könnyebb lesz. Én mindig megkönnyebbülök, mert előtte igencsak feszül. Egyébként azt mondják, egy ügyesebb baba már 15-20 perc alatt "megszívja" magát. Mivel én két mellből szoptatok, ezért nekünk kb. 30 perc, plusz a böfizések. Korábban sem hagytam rajta egyiken-egyiken 20 percnél tovább, mert akkor nagyon kikészült a mellbimbóm. Mindenki saját maga érzi, hogy neki és a babájának mi a jó. És lehet, hogy most majd lepontoznak a cumi ellenesek, de vannak olyan babák, akik nem csak az éhség miatt, hanem nyugtatásból nagyobb szopásigényűek. Az én kislányom is ilyen. Nagyon sokat eszik, szóval nem éhes, de nagy a szopásigénye, ezért szoktam neki cumit adni, és nekem ez bevált. Most nagy keletje van az igény szerinti szoptatásnak, de az anyukának kell eldöntenie, hogy ilyen sűrűn mellre teszi-e, ahogy írtad, vagy meghatároz egy keretet, pl. 2 vagy 3 óránként. Nem véletlen, hogy régen 3 óránként szoptattak, mert 3 óra alatt dolgozza fel a pici a táplálékot. Az én babám nagyon hasfájós volt, és át kellett térnem a 4 óránkénti szoptatásra, így oldódott meg a probléma (persze akkor már 2 hónapos elmúlt). Ja, még esetleg megpróbálhatnád, hogy 1-2 napig nyomon követed, hogy egyszer-egyszer mennyit eszik. Ha eleget fogyaszt, és nem ódzkodsz a cumitól,akkor esetleg próbáld ki.
2010. márc. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
31%

Egyet értek az előttem lévővel.

Nem volt véletlen a 3 óránkénti szoptatás. Egyrészt, mert valóban fel kell dolgoznia a babának a tejet, másrészt, anyukának újra termelnie kell a jó minsőségű tápláló tejet, harmadrészt pedig a baba életében beáll a rendszeresség. Mikor én szültem, akkor kezdték ezt az akkor eszik amikor akar dolgot, és én is így etettem. Sajnos a tejem össze-vissza folyt, az első 3 hónapban olyan voltam, mint egy alvajáró, 1 évesen még nem aludta át az éjszakákat, délutáni alvása sem volt az igazi. Szóval nehéz volt rendszert vinni az életébe.

Próbálj áttérni szerintem te is valamilyen rendszerre, ha lesz még babánk, mi is következetesebbek leszünk.

2010. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!