Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bármilyen sört lehet inni,...

Bármilyen sört lehet inni, hogy több legyen a tejed?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
ez amolyan anyáink féle babona, sör meg koményleves, marhaság, viszont a sok folyadék nagyon fontos, nekem a rostos őszi, sárgabarack jött be, de a lényeg e folyadék, hozzáteszem, hogy egy nap utazás miatt kevesebbet ittam, és ugyanúgy volt tejcsim, az én babócim 6 hós múlt tsak anyatejes, a sörre visszatérve az édes gyömbérsört mondta anyukám...
2010. márc. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Alkoholmentes sört ittam,és nekem bevált.Abból bármelyik fajta jó.

Szép napot!

2010. márc. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én öt hónapos koráig minden nap ittam egy alkoholmentes sört.Először soproni szüzet, aztán bucklert, mert az olcsóbb.Aztán kipróbáltam, hogy csak kétnaponta ittam, aztán már egyáltalán nem.Ugyanannyi a tejem.Úgyhogy nem tudom, hogy használ -e egyáltalán.

/Z/

2010. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A sör az hülyeség. a lényeg hogy sok folyadékot igyál. De egyébként a tej mennyisége a csecsemő hatékony és gyakori szopásától függ. Amikor a melledre teszed a babát, a szopás hatására az agyalapi mirigyből két hormon: oxytocin és prolaktin szabadul fel.

A prolaktint a tejtermelő hormon. Minél gyakrabban és hatékonyabban szopik a baba, annál több prolaktin szabadul fel, és annál több tej képződik. Szóval ha a babának több tejre van szüksége, mint amennyit termelsz, akkor szoptasd gyakrabban és hatékonyabban, ez miatt a tej mennyisége emelkedni fog.


A másik hormon, az oxytocin, összehúzódásokat idéz elő a mellben, ami a tejet a tejcsatornákon keresztül az emlőbimbó felé továbbítja, és ezúton jut hozzá a csecsemő az anyatejhez. Ezt a tejkilövellési folyamatot „let-down” reflexnek nevezik. Sok anya bizsergést érez a mellében röviddel azután, hogy a szoptatást megkezdte.

2010. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!