Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet inni szoptatás alatt tejet?

Lehet inni szoptatás alatt tejet?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem, napi 2 litert ittam a terhességem alatt, de amióta megvan a babó nem merek, mert mindenki azt mondja, hogy tejallergiája lehet esetleg, így inkább nem kockáztatok. Ha lehet, akkor mennyit ihatok azért naponta? 3:1-ben kávét lehet inni max. 1x egy nap?


UI: nagyon kevés a tejem, olyan 10-40 g között változik, tehát sajnos nem vagyok egy tejcsárda............:-(

7 hetes babó anyukája


2008. szept. 1. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze ihatsz tejet, csak ne vidd túlzásba. Nekem azt mondta a védőnénim, hogy napi max 0,5litert nyugodtan ihatok! Én is a 3:1 kávéra tértem át szülés után, de azt vettem észre, hogy estére (12 órával a kávé ivás után) mindig kicsit görcsölt a babám hasa. Így lemondam a kávéról egy időre... majd később újra próbálom! Ha a te babádat nem bántja akkor szerintem ne foszd meg magad ettől az élménytől :)

8 hetes baba anyukája

2008. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!!De jó, napi fél liter is szuper, ha lehet!!!!!!!A 3:1-bent pedig majd jól felöntöm tejjel, hogy még hígabb legyen!
2008. szept. 1. 12:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tehéntejet szinte mindenhez iszom, de naponta nem csak fél litert! Van hogy viz helyett is. Bár mi már 6 hónaposak vagyunk, eddig csak szopiztunk, és hasfájása nem volt. Én sem vagyok tejcsárda, nem nagyok a melleim, de elég szépen gyarapodik a babám a tejcsitől. Kb. 200-250 ml-t szopizik alkalmanként. Most térünk át a gyümölcs eszegetésre. Reggel, délben, du kv-zom. Na nem olyan erőset főz a főző, de nem is átlátszót. Egyél-igyál, ami neked jól esik.

Babafüggő, hogy mit bir a pici.

Kellemes babázást!

2008. szept. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy már terhesség alatt és szoptatás alatt is max fél liter iható, pont az allergia maitt, később meg fájhat a baba hasa tőle.

De tapasztald ki, ha bírod, idd:-) Nekem le kellett mondanom róla.

Kávé nyugodtan iható, szakirodalom szerint napi 2.

2008. szept. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!