Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha megjött a menzeszem, attól...

Ha megjött a menzeszem, attól a tejem még megmaradhat?

Figyelt kérdés
Négy hónapja szültem, végig kevés tejem volt, de az eddig legalább stabilan nagyjából ugyanannyi. Most megjött, és egy kicsit megijedtem. Általában képben vagyok eü. témákat illetően, de úgy tudtam, szoptatás alatt nem szokás menstruálni. Hogy is van ez pontosan?

2015. ápr. 21. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
De szoptatás alatt is van menzesz csak valakinek hamarébb jön meg valakinek később.Nekem első gyereknél 9 hónaposan jött meg a 2-diknál meg 7 hónapos volt a kicsi mikor megjött,de olyankor a tej íze megváltozik és ez végett a kislányom már nem akart szopizni így sajnos át kellett utána térnünk a tápszerre még egy kicsit.
2015. ápr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annál, aki kizárólagosan szoptat, és a babája még nincs 6 hónapos, általában kimarad a menstruáció, de nem mindenkinél. Ezért teljesen téves az a feltételezés is, hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni. Előfordul, hogy a menstruáció idejére, néhány napra kicsit csökken a tejmennyiség, de ha ez így is történik, utána megint visszaáll a normál mennyiség.
2015. ápr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Változó kinél hogy van, egyáltalán nem példátlan eset a tiéd, és fogsz tudni szoptatni is. Állítólag kicsit változik ilyenkor a tej íze és a babák egy része ilyenkor elutasító lehet, a lényeg hogy ne add fel, fog szopizni ha éhes lesz.
2015. ápr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tőlem is meglepetten kérdezte a védőnő, hogy a menstruáció alatt is elfogadja-e a kicsi a tejet, mert akkor más íze van. Egyébiránt közel 2 és fél éves koráig szoptattam, szülés után a 4. hónapban jött meg először, aztán egy kis kihagyás, amjd teljesen rendszeres lett, tehát a tej megmarad a menstruáció alatt is. Ha nem fogadná el a kicsi, fejd le, hogy ne csökkenjen akkor sem az igény.
2015. ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 21. 21:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Igeny szerint szoptattam, megis megjott 6 het utan. Talan sirosabb volt 1 vagy 2 napig, de utana helyreallt a dolog. Egyebkent ne szamits arra, hogy egybol rendszeres lesz a menstruaciod (persze lehet, higy az lesz), nekem mar fel eves a fiam, meg most is ossze vissza jon meg. Meg mindig szootatok egyebkent :)
2015. ápr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!