Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 éves múlt a kicsim, de...

1 éves múlt a kicsim, de éjjel még mindig min.4szer kel. Szeretném már leszoktatni az éjjeli szopiról. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Már az elején sem kellett volna éjjel szoptatni.Ha felébred,adj neki legfeljebb teát,hagyd egyedül,akkor is ha sír.Néhány nap után alszik majd éjjel.Este lakjon jól.
2010. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Az előzőnek igaza van.Nem megy másképp.Csak ne teát adj,hanem vizet.Mert azért nem érdemes felkelni.Meg azt hiszem valami normális vacsora sem ártana.
2010. febr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Veled alszik vagy egyedül? Nem kell ilyen drasztikusnak lenni... Ha egyedül alszik vedd ki, öleld magadhoz és legyél vele, amíg el nem alszik, vízzel kínáld /ne tával, mert akkor meg arra fog kelni!!!/ Néhány nap után lesz változás. Kitartás és karikás szemek..

Az enyém velem alszik, 1 éves kora körül magától elhagyta az éjjeli cicit. Majd 3 hónap múlva a délit, ebéd utánit. Ő már mindent eszik, csak a reggeli kizárólag tejcsi, este laksd jól, kapjon normális ételt, mint délben.

Ha van türelmed adj még neki egy kis időt és kialakul a dolog. A többiekre meg ne hallgass, csináld, ahogyan Neked jó.

A babád semmiképp ne hagy egyedül üvölteni.

2010. febr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
a legfontosabb, hogy este lakjon jól, és éjjel csak vizet kapjon ha felkel. ha nem tetszik neki a rendszer (nem fog), akkor is. kitartás, 1-2 nap, és rájön, mi van...
2010. febr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Ne aggódj,hogy még éjjel is sokszor felkel és szopizik.Lehet, hogy csak az összebújás miatt (nem feltétlenül az éhség ébresztheti fel).Az is lehet, hogy jön a foga,és ilyenkor a szoptatás, mint fájdalomcsillapító játszik szerepet. Az én kisfiam is ezt csinálta, és magától 1,5 évesen hagyjta abba az éjjeli szopit, 21 hónaposan pedig teljesen elválasztotta magát. Csak akkor szoktasd le, ha neked is fárasztó, vagy először mindig kínáld meg vízzel (NE TEÁVAL!!!!!), és ha nem fogadja el, akkor jöhet a szopi ( a gyereknek és neked sem lesz semmi bajod).Egyedül soha ne hagyjd, hogy sírjon, ahogy azt az első válaszoló írta!!! Gyereket szeretni kell és nem idomítani!!! Jó babázást és éjszakai összebújást!
2010. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Neked kedves első nem annyira.Tegnap éjjel kipróbáltam,csak magamhoz vettem szeretgettem,ölelgettem,majd visszatettem az ágyába és aludt tovább.Még víz sem kellett.Ezt 3x csináltam meg és csak reggel 7kor adtam neki cicit.Kajával nincs gond napközben,rendesen eszik.Nem tudom miért nem próbáltam meg eddig.Biztos kellett a Ti biztatásotok.Most már tudom,hogy tuti nem éhség miatt kel fel.Ja és egyszer sem sírt!El sem hiszem.Tehát köszi mindenkinek,remélem egyre jobb éjszakáink lesznek.
2010. febr. 20. 20:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!