Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az baj, ha még szoptatok, és...

Az baj, ha még szoptatok, és szeretnék kimaradni itthonról heti egyszer 6-7 órára?

Figyelt kérdés
Szeretnék eljárni egy nyelvtanfolyamra. Két szopi maradna ki, közel 4 hónapos lesz a babám, mikor elkezdődik. Hezitálok, hogy belevágjak-e, kicsit félek, hogy megzavarja a tejemet, az elején elég nehezen állt be. (Kislányom az első hónapban vegyesen evett anyatejet és tápszert, 1 hós korától csak anyatejes.) Apukája vigyázna rá, a dolognak ez a része nem lenne gond.
2010. febr. 18. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Mostanában én is ezt csinálom, eljárok "dolgozgatni". Most 6 hós a lányom, de 2 hós kora óta előfordul, hogy 5 óra kimarad. Én lefejek tejet előző nap, és azt kapja meg cumisüvegből. Szerintem nem zavarja annyira össze a dolgokat, igaz előfordult nekem is, hogy becsomósodott a mellem, mert nem volt aki "ürítsen", de utána fejéssel ez rendbe jön hamar.

Viszont ki kell előre próbálni, hogy elfogadja-e, és kérdés az is, hogy a szopi már tényleg rutinszerűen megy-e neki, mert különben cumizavar léphet fel.

2010. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fél évvel később nem indul az a tanfolyam. Azért az lenne a tisztább...
2010. febr. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia.Az én lányom egy hónapos és e héttől szombatonként suliban leszek.Párom már nagyon várja,hogy kettesben legyenek,és nem hinném,hogy ez rossz lenne a babának.Én is lefejem neki előző nap a tejet,és azt kapja:)
2010. febr. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a kommenteket. Sajnos úgy jártam, hogy októberre befizettem egy nyelvvizsgát a terhességem idején, de sajnos mire elmentem volna, veszélyeztetett lettem, feküdnöm kellett. Nem fizetik vissza a pénzt, csak halasztást kérhettem, áprilisra. Most kicsit félek, hogy már mindent elfelejtettem, ezért gondoltam egy 6 alkalmas felkészítő tanfolyamra. Az időpont tehát nem tolható.. Lehet, hogy eljárok, de úgy, hogy csak egy szopi maradjon ki, legfeljebb ellógom az órák egy részét. Az első tápszeres időszakunk miatt már nem félek a cumizavartól, már hozzászokott az üveghez, nem zavarja a szopiban, inkább a tejmennyiséget nem akarnám veszélyeztetni.
2010. febr. 19. 12:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csak 6 alkalomról van szó, ez nem lehet probléma! Egy 4 hónapos baba mégse 2 hetes, hogy komoly zavart okozna, ha kimarad.
2010. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el a tanfolyamra, de ismét próbáld meg a cumit! Az én kisfiam 3 hét cumiszünet után elfelejtett cumizni. Már nem fogadja el, így etetőpoharból eszik néha. 3 hónapos.
2010. febr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fenét baj!
2010. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!