Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem szabad Magneb6-ot...

Miért nem szabad Magneb6-ot szedni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Mert kismértékben kiválasztódik az anyatejbe, ezért kerülendő.
2010. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én erről nem hallottam. Az Elevitben is van, nem is kevés! Azt meg minden orvos mondja, hogy szoptatás alatt szedjék az anyukák...
2010. febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

nem szabad, patikában is mondták.


Szoptatás


Kérdéseivel bármely gyógyszer szedése előtt forduljon orvosához.


[link]


Kis mennyiségben kiválasztódik az anya­tejbe, ezért az alkalmazása kerülendő.

2010. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem,hogy kiválasztódik,de az miért ártalmas? köszi a válaszokat.
2010. febr. 7. 08:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én babám mélyen elaludt tőle, mivel a B vitamin enyhén nyugtató hatású. Nekem néha be kellett szednem, de a védőnőm mindég kikérdezett mikor és mennyit vettem be.
2010. febr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Értem,szóval aluszékony lesz tőle a baba,amiatt nem szabad.
2010. febr. 13. 21:54
 7/8 xStefix ***** válasza:
Szinte minden gyógyszer kiválasztódik az anyatejbe, úgyhogy ez nem oszt vagy szoroz. A kérdés inkább az, hogy mekkora a baba (a kisebb korú/súlyú babáknál az azonos dózis értelemszerűen nagyobb hatást válthat ki, mint a nagyobbakban) és milyen gyakran ill. mekkora mennyiségű gyógyszert veszel be. Magyarul, minél nagyobb a baba vagy kisebb a gyógyszer-mennyiség, általában annál jobban tolerálják a gyógyszert. Erről inkább gyermekorvost kérdezz. De mivel pontosan még ő sem tudhatja, hogy a te babádra milyen hatással van xy szer, ezért szokták azt mondani, hogy szülés után, szoptatás alatt lehetőleg csak akkor szedjünk be bármit, ha nagyon indokolt.
2010. febr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A magnézium vagy a B6 árt a babáknak?Nem szedem,mivel nem szabad,de néha beszedném,mikor pattanásig feszült vagyok,ritkán.5 hónapos.Nem gond,iszok teát,csak az érdekelt,hogy pontosan miben,hogyan árt a babának,melyik összetevője?
2010. febr. 15. 09:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!