Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem áll rendelkezésünkre...

Ha nem áll rendelkezésünkre mérleg, hogy tudom megállapítani, hogy elég a tej a babának? Plusz kérdezném tapasztaltaktól, hogy ha már nem is vérzik, hanem kimondottan valamiféle gennyes trutyi folyik a cicimből, attól nem lesz a babának valami baja?

Figyelt kérdés
Utóbbi kérdés fura lehet annak fényében, hogy nem az első babámat szoptatom. Azaz próbálom szoptatni, de nem nagyon akar sikerülni. Mondjuk a többit sem sikerült,pedig már a szoptanit készüléktől kezdve mindent bevetettem, szegény férjem már úgy szólt rám,hogy fejezzem már be a kinlódást, mert szinte facsartam már mindegyik gyereknél a cicimet, de mindhiába.
2014. dec. 26. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a baba nem sír és elégedettnek tűnik akkor valószinüleg elég a tejed.

A sárgás trutyi nem tudom mi lehet,de esetleg nem lehet,hogy a tejed az?

Az sárgás,ragacsos az elején.

Egyébként vérző bimbóval is nyugodtan lehet szoptatni nem lesz a babának baja tőle.

2014. dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a baba?

A gennyes trutyi miatt én felhívnék holnap egy szoptatási tanácsadót, válaszolni fog az összes kérdésedre.

Ha pisil, kakil rendesen, akkor elég a tej.

2014. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Sebesek a mellbimbóid? Az előtej az sárga és sűrű, nem lehet, hogy az jön a cicidből?

Nem tudom mennyit jelent a"többi" baba, de ha ennyire nem ment ezelőtt sem, akkor minek kínzod magatokat? Én tudom, hogy dühítő a sikertelenség, és az ember bizonyítani akar. Főleg egy olyan világban, ahol "ha nem szoptatsz, nem is vagy anya" a hétköznapi felfogás.

Én az első babámat nem tudtam szoptatni, csak rövid ideig, majd fejtem még neki pár hónapig, aztán 4 hónaposan elapadt végleg a tejem. Utáltam magamat. De kiderült, hogy a fiam nem tudott szopni, akkor sem ment volna, ha fejre állok.

Másodig babánál is nagyon nagy volt rajtam a nyomás, mert bizonyítani akartam. De megfogadtam azt is, hogy nem fogok tönkremenni benne. 2 gyerek mellett nem tehetem meg, hogy az egész napunk a szoptatásról szól, meg fejésről.

Van olyan is, hogy egyszerűen nem indul be a teje az anyának. Mindent csinálj úgy, ahogy a szíved diktálja. DE nem kell, hogy belebetegedj és a babát se éheztesd.

Egyébként sebes cicivel szabad szoptatni, viszont ha gennyes, azzal én nem szoptatnék és megmutatnám orvosnak mindenképp!

Ha a baba nem sír, kakil és pisil rendesen, akkor eleget szopik.

Egyébként nekem csak a 4. napon indult be a tejem. Péntek reggel császároztak, vasárnap este hazajöttem a kórházból. A kórházban semmit nem kapott a lányom, csak cicit. Úgy hoztam haza, hogy cserepes volt a szája és megállás nélkül ordított. Én bizony adtam neki tápszert.

2014. dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából a helyzet az,hogy amikor eszik eléggé elégedettnek tűnik a kisbabám. Többnyire el is alszik rajta. Azután ha letesszük az ágyába kb 10 percen belül kezdődik az ordítás,aminek nem egyszer csak úgy van vége,ha cicire teszem. Szóval véget nemérő körforgás a dolog. Amúgy a mostani az 5. gyerekem így talán fura,hogy ennyire kinlódok szoptatás ügyben,de mindig is kinlódtam,sajnos valódi bűntudatot éreztem mindíg,valahányszor nem ment. Most pedig,hogy itt van másik 4 már keves az energiám.
2014. dec. 27. 17:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a lányomnál volt mérlegem, most a második lányomnál nem lesz, mert csak stresszeltem magam, hogy mennyit eszik. Szoptatási tanácsadóval konzultálj, az "enyém" Dobrova Beatrix, keress rá a neten, sürgős esetekben telefonon is ad tanácsot.
2014. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Szerintem nagyon becsülendő, hogy az 5. gyereknél is aggódsz ilyeneken. Le a kalappal.

Fiam (első gyerek) állandóan cicin lógott, nem tudom, éhes volt-e. Nem hiszem, mert közben irdatlan gyorsan gyarapodott, napi 8-10 kaki folyt ki a pelenkából, tehát jó nagy adagokat produkált. Cumit nem fogadott el, ringatás nem volt elég, kizárólag cicit akart. Egyszer kapott tápszert, azonnal bealudt 3 órára, egyébként szoptatás után ugyanazt csinálta, mint a tiéd. Egy idő után azt vettem észre, hogy el sem fogadta a mellemet, ha nem volt éhes, izgalmasabb volt minden más. Persze többedik gyereknél elég nehéz kivitelezni az egész napos ciciztetést, szóval megértem, ha tápszerhez nyúlsz. De előtte tényleg érdemes beszélni tanácsadóval, segíthet átlátni, hogy mi a normális és mi nem az, aztán te eldöntöd, mit tudsz vállalni.

2014. dec. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!