Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet elapasztani a...

Hogy lehet elapasztani a tejet ha abba KELL hagynom a szoptatást?

Figyelt kérdés
Egészségügyi okokból abba kell hagynom a szoptatást. Eddig csak cicizett 5 hónapos babám. HOgy tudomelapasztani a tejem, hogy nem legyen gond -mellgyulladás pl.
2010. febr. 1. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

urtica urens ch30 (napi 2-3 * 5 golyó)

ennél kisebb higítást ne vegyél (15-ös szintmegtartó, 5-ös tejtermelő)!

Időnként, ha nagyon nagyon feszül a melled, fejjél le belőle, hogy elkerüld a gyulladást.

Nekem 3 hét alatt apadt el teljesen a tejem, nekem is muszáj volt elválasztani a babámat, igaz, ő már 10 hónapos volt. Sajnállak, megértelek.

2010. febr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és még a hideg vizes borogatás is apaszt!
2010. febr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

Az anyatej elapasztása:



És végül szeretnék pár szót említeni az anyatej elapasztásáról is. Bármilyen ok is vezet valakit oda, hogy a tej elapasztása mellett dönt a következő dolgok segítik ennek biztonságos kivitelezésében:



1, nagyon kevés folyadékbevitel, első napokban 1-2 korty egész nap


2, a mellek leszorítása, melltartóval, vagy kötözéssel


3, amennyiben nagyon kínzó a mell teltségérzete, csak minimális mennyiség lefejése, ami épp megkönnyebbülést eredményez, mert különben a fejés a tej szaporodását segíti.


4, gyógyszer is segíthet ebben, ehhez orvosi tanács, megfigyelés kell.


5, fontos a lassú türelmes munka, mert különben az emlőben pangó tejmennyiség emlőgyulladáshoz, tályoghoz vezethet.


Lehet kapni a patikában Urtica urens Ch 15 vagy Ch 30 bogyókat azok is segíthetnek.

[link]

2010. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Első vagyok, szerintem ne kötözd el a melled, mert az nem az apasztáshoz vezetne, hanem a gyulladáshoz...

1-2 kortyot inni egy nap pedig nem egészséges.

Persze ez csak az én véleményem. Inkább a homeópátia és pár napig fejni...

2010. febr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hideg vizes borogatás, ha nem szopizik és nem is fejsz csak egy minimálisat a gyulladás elkerülése érdekébe akkor egy-két héten belül magától elapad a tejed, a természet tudja a dolgát.
2010. febr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
egyetértek az elsővel, mindenképpen igyál rendesen, mert egészségtelen a kevés folyadék, és ne kösd le a cicidet, mert összenyomja a tejcsatornákat, és begyulladhat. Az urtica urens 30ch tökéletes, és mindig fejj egy keveset ha feszít a cicid, így egyre kevesebbet fog termelni, végül elapad. Ez viszonylag hosszú folyamat, úgyhogy kitartás, és sajnálom:(
2010. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
elmész a nőgyógyászhoz és kérsz töle tejapasztót nekem is azt irtak mert a gyerkőcöm tejallergiás volt!
2010. febr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
irass fel bromocriptint, kb 1-2 nap és elapad a tej
2010. febr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó nekem is bevált. 1,5 nap alatt elapadt.
2010. febr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne szorítsd el, mert abból tényleg mellgyulladás lesz.Ami nekem bevált: jegelés (fagyott borsó), hűtött káposztalevél.De ha gyors akarsz lenni a bromocriptin tényleg elapasztja 1,5 nap alatt.Ja és egyáltalán ne fejj, hagyd hogy csak csöpögjön.Esetleg masszírozd.
2010. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!