Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kell csinalni a tejpépet?...

Hogy kell csinalni a tejpépet? 4 hosan adhatom babamnak? Nem korai?

Figyelt kérdés
du-n szeretnek kivaltanni egy szopit
2010. jan. 29. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Vannak 4 hónapos kortól valók,add azt, de ha van tejed, tök felsleges és korai.

Amúgy én reggel adok pépet, délben főzelék, du gyümölcs, 10,5 hónapos.

A hozzátáplálást gyümölcscel kezdtem, az volt 6 hósan a déli kaja.

2010. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tejpépet vízzel kell összekeverni, ahogyan a dobozán fel van tüntetve. Adni adhatsz a babádnak, bár én nem tenném, mert korainak tartom még. Ha majd szeretnél egy szoptatást kiváltani, az lehetőleg a délelőtti legyen, vagy a déli. Én is visszakérdeznék, nem bántásból, csak kíváncsiságból: Nem jár feléd a védőnő, akitől ilyeneket meg tudnál kérdezni? És a gyerekorvos? Tanácsadás? (lehet, hogy írtó nagy szerencsém van, de nálunk nagyon jó a kapcsolat a védőnővel és a gyerekorvossal.)
2010. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha korai lenne,nem irnak ra ,hogy 4 honaptol,elvileg 4 ho-tol talaltak ki nem?en is ilyet adok a 4 ho-s fiamnak
2010. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze meg a 4 hónapos kortól való bébiétel, amiben marhahús van az is való 4 hónaposnak?

Ez színtiszta üzlet.

2010. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
egyik kellemes elfoglaltsagom hogy ezt az oldalt böngeszem,szeretem hallani mas velemenyet is,ha nem problema...
2010. jan. 29. 20:49
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva. Mivel pontosan nincs feltüntetve a dobozon a kezdő adag, (ami a dobozon van, az elsőre biztos sok és nem fog elfogyni) így kb-re kell megcsinálni. Én a felforralt vizet, visszahűtöm langyosra, egy edénybe öntöm és annyit teszek hozzá, folyamatosan kevergetve, hogy ne legyen túl folyós, de tömény se. Nekünk bejött a Milupa tejbedarapép igazi vaníliával, most már egész szép adagokat megeszik a manó. Én is 4,5 hónaposan kezdtem el adni, bár ő sajna már tápis!

Próbálgatás = siker!

2010. jan. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
100%

Azért írják rá a 4 hónapot, mert a tápszer- és bébiételgyártó cégeknek az a jó, ha te minél korábban kezdesz el egyéb ételt adni (venni) a babádnak. Ők is tudhatnák (ha érdekelné őket), hogy ez még korai és káros, de nekik a profit számít (jobban). Ez a szomorú igazság.

Kérdezőnek: ha van elég tejed, szerintem is várd meg a fél évet, azzal biztosan nem teszel kárt. A korai hozzátápival viszont valószínűbb, hogy igen. Ha délután-este kevesebb a tejed (gondolom, ezért akarnál neki pépet adni), szoptasd meg őt gyakrabban. Pár nap alatt nőni fog a tejmennyiség és ő is nyugodtabb lesz, jobban/hosszabban fog aludni. A hozzátápit pedig tényleg a tízórai/ebédes szopival szokták kezdeni, először gyümölccsel, utána főzelékkel. A tejpépek gabona-alapúak, így glutént tartalmaznak, ami gyakori allergén. Emiatt ezeket inkább 8 hónapos kortól javasolják.

2010. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!