Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor vannak növekedési...

Mikor vannak növekedési hullámok a csecsemőknél? Olyankor több anyatejre van szükségük?

Figyelt kérdés
Most 12 hetes a kicsi és úgy érzem, hogy több anyatejre van szüksége, mint eddig.
2010. jan. 29. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Igazából ezt nem tudom viszont leírom a tapasztalatom!Sokáig szoptattam, így volt időm megfigyelni, hogy azokon a napokon, amikor meg kellene jönnie a menszeszemnek kevesebb a tejem!Elejével azt hittem a babámnak kellene több, de nem hanem a tejem volt a kevesebb, de 1-2 nap és visszaállt a baba igényeire!Én ezt tapasztaltam!
2010. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam (és két gyereken tapasztaltam is) hogy 1 hetesen, 6 hetesen és 3 hónaposan.

A 12 hét az kb. 3 hó szóval stimmel is:)

Mi is épp itt járunk a második gyerkőccel (aki eddig menetrendszerint 4 óránként szopizott) hogy 2-3 óránként kér enni, éjjel is.

2010. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Növekedési ugrás 7-14 nap között, 4-6 hetes kor között illetve a 3-4 hónap között van általában. Tedd Őt mellre gyakrabban néhány napig és visszaáll a rend.
2010. jan. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mivel hasfájós így nem tehetem őt gyakrabban a mellre. Köszi a válaszokat!
2010. jan. 29. 13:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az összefüggés a hasfájás és a gyakori mellretétel között?
2010. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Épp ellenkezőleg.Ha hasfájós akkor többször rövidebb időre rakd cicire,jobb lesz neki!
2010. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én meg úgy tudom, hogy nem szabad, mert ráeszik a még nem megemésztettre és emiatt is fáj majd a hasa! Vagy most akkor hogy van ez???
2010. jan. 29. 21:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én babám alapban már a születésétől 3-4 óránként evett, hiába kínáltam többször. Aztán eljött a 3 hónapos kor, pont az első naptól kezdve 1 egész hétig nappal 1.5 óránként kérte a cicit, és még éjjel is minimum kétszer, de nem fájt egyszer sem a pocakja. Azelőtt volt 1-2 durva pocifájás.

Eddig nálunk is úgy volt a fejlődési ugrás, ahogy a második válaszoló leírta.

2010. jan. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi 8 hetes kora óta mindennap hasfájással küzdünk! :( Próbáltunk már egy csomó szert rá, most tartunk az Espumisan-nál, ez úgy ahogy jónak bizonyul. Ja és ráadásul nem csak délutántól kínlódunk, sokszor már így kel reggel! :(
2010. jan. 29. 23:02
 10/10 xStefix ***** válasza:

Ez a valós összefüggés a gyakori szoptatás és a hasfájás között:

[link]

Adjátok tovább a többieknek is, mert sok anyuka a tévhit szerint szoptat, "tévesen"..!


Növekedési ugrás a fentieken túl még 6 hónapos kor körül is van. Nálunk ezeken kívül még 1 évesen volt, de ez már szerintem egyéni volt.

2010. jan. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!