Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet egy picur allergiás az...

Lehet egy picur allergiás az anyatejre?

Figyelt kérdés
2010. jan. 25. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném,ilyent még nem hallottam.Miből gondolod,hogy allergiás rá?Esetleg apró pici pöttyök vannak az arcán?Az lehet a zsíros,erős anyatejtől és magától elmúlik.Gratulálok a babádhoz!
2010. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.az egész arcán és a testén is vannak pötyik.a védőnő azt mondta,a tejfehérjére,meg a tojásra.de tegnap óta nem ettem ilyeneket,mégis minden evés után pöttyös.
2010. jan. 25. 15:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismét én.Eszembe jutott még a meleg.Attól is lehet rajta pötty,vagy a mosószer miatt,esetleg öblítő miatt,baba testápoló.Bár,ha látta a védőnő a pöttyöket és neki ez a gyanúja,akkor passz.

Nekem ezek miatt volt anno pöttyös a lányom arca.A tarkójánál pedig a meleg miatt.

Vegyél a patikában NATURLAND UNGUENTUM mosdókenőcsöt,mi ezt használtuk.Illatmentes és nekünk bevált.(kb.400ft)

2010. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
biztos hogy nem az anyatejre allergiás, de a tojásra-tejre lehet, kell néhány nap míg elmúlnak a pöttyök. Igyál kálcium pezsgőtablettát, az anyatejen keresztül a picihez kerül és csillapítja az allergiás tüneteket. De annak is kell néhány nap!
2010. jan. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Én már hallottam ilyet!Az egyik csajszinak a babája, akivel egyhelyre jártunk tanácsadásra tejérzékeny volt, így az anyatejre is.Ő sugárba hányt tőle!
2010. jan. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Az anyatejre nem lehet érzékeny, tejfehérjére érzékeny, vagy laktóz intoleranciája van. Az általad megevett tej-tojás átmehet az anyatejbe, és ha a kicsi érzékeny rá, akkor pöttyös lesz. A tehéntejfehérjének kb. 1-1,5 hét kell, hogy teljesen kiürüljön a szervezetedből, és a babáéból is. Tarts diétát, hanyagold a tejtermékeket, tojást, stb. legalább két-három hétig, ha elmúltak akkor ez volt az oka. De a helyedben elvinném megmutatni egy bőrgyógyásznak. Az én babám pl. a paradicsomtól, meg a májkrémtől pöttyös, de ezt is úgy állapítottuk meg, hogy a kiütések múltával újra ettem, és újra pöttyös lett. Azóta ezeket nem eszem, és semmi baja.
2010. jan. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? Azért kérdezem, mert ha csak 1-2 hetes, akkor okozhatja az is, hogy a szervezetedből ürülnek a terhességi hormonok, és ettől pöttyös! Nekem mind a két gyerkőc pöttyös volt, aztán kb. 1 hónapos korukra szépen elmúlt! De lehet, hogy te ettél valami olyat, amit nem bír, nem feltétlen tejtermék, akármi lehet!
2010. jan. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia az én kisfiam is tej,tojás allergiás, 1hónaposan kezdődtek a tünetei,állandó hasfájás,majd kütések az arcán,sok kicsi pöttyöcske ami majd nagyon nagy lett mint egy folt elvileg ekcéma,az egész arcán majd kezén mellkasán!Nem tudtuk mitől lehet mivel tápszert nem kapott.Voltunk vele háziorvosnál bőrgyógyásznál de snki nemtudta mitől van van aki azt mondta anyatejes kiütés,meg ekcéma!!Majd 3hósan adtunk neki Milupa kiegészítőt tejpépet,amiből 2kanalat evett és pár perc alatt feldagadt az egész teste majdnem megfuladt,gyorsan háziorvos kapott calcimuskot,majd korház mentővel!!!Ott vérvételből kiderült,hogy tej tojás allergia ,s mondták hogy az étrendemből teljesen vonjam ki a tejet és a tojást,meg is tettem,s látszott a javulás,minden nap szebb votl a bőre jo nem oylan gyorsan de 6hósan már egy folt se volt rajta azóta már 3éves most sincs rajta semmi,de még most sem nőlte ki az ételallergiát!!


Amugy attól hogy 1napig nem eszel tejet,tojást attól még a teszerevezetedben ott van sőt több hét talán hónap kell mire kiütül teljesen a te szerevezetedből,és már nem tud átmenni az anyatejel!!A diéta lassu foylamat de hasznos ,pár hét alat látható jele lesz a javulásnak de pár nap alatt még ne reméld!!

2010. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!kedves utolsó!nem lehet az ételbe tenni semmi tejterméket?pl a főzelékre egy pici tejföl,vagy a rakott krumpli tetejére?
2010. jan. 26. 18:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!