Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Többször is romlott anytejet...

Többször is romlott anytejet kaptunk az anyatej gyűjtőből, ezért szeretném szaporítani a tejem, hogy letudjam mondani, vannak ötletek?

Figyelt kérdés
Iszok szoptatós teát,levest minden nap,fejem is. Mégis úgy érzem,hogy kevés. Reggelre fullra megtelik,ha azt kiszívjautánba egyész nap pötyi a mellem. Van olyan,hogy másfél órát is rajtahagyom,de az se indítja be annyira. A másik tejből napi 250 ml- t kap. De nagyon felhúztam magam,hogy nem lehet odafigyelni arra,hogy mit adnak ki. Tápszerezni nem szeretném.
2014. okt. 7. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
amikor lottyedtnek erzed mennyit tud enni? hány ml-t?
2014. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szaporítás hosszabb folyamat, nem fog egyik napról a másikra hirtelen óriásit ugrani a mennyiség.

Miért érzed kevésnek? Méred a babát? Evés után is elégedetlen, nem hízik, nem alszik?

Másfél órai mellen levés után sem lakik jól?

Ha kevés a tej, és nem tudod máshogy megoldani, még mindig a lehető legjobb megoldás a tápszer. Mi a bajod vele? Ezért fejlesztették ki, ezért van. Attól, hogy kap egy kis tápszeres pótlást, nem kell abbahagyni, sem feladni a szoptatást.

Mindig egy cél lebegjen a szemed előtt, hogy a babád jóllakjon! Ha ehhez tápszer kell, akkor adj tápszert, ne legyél elvakult. Közben pedig sokszor mellre teheted, szaporíthatod a tejed, fejheted és akár el is juthatsz odáig, hogy nem is kell pótlás.

Nagyon sok olyan barátnőm van, akik 2-3 hétig pótoltak, de közben sokat is tudtak tenni a szaporításért és el is hagyták a tápszert.

2014. okt. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hú, romlottat adtak? Milyen volt, mit vettél észre?


Szerintem maradj nyugodt, lesz elég tejed 2-3 héten belül, etesd sokat, igyál elég folyadékot, egyél leveseket, és fejjél is szopi után.


Hát elhiszem, hogy felhúztad magad :(

2014. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: újra elolvastam a kérdésed, és eszembe jutott még valami: nekem is löttyedt a mellem egész nap, reggel meg tele van. Reggel termelődik a legtöbb tej, ez hígabb is, plusz éjszaka kevesebbet szopnak. Estére kevesebb, de kalóriadúsabb tej termelődik. Az, ha puha a melled, nem jelenti azt, hogy nincs benne elég tej. Sír a babád? Nem gyarapszik rendesen?
2014. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tej szoptatas kozben termelodik mikor kivaltodik a tejleado reflex. Persze maskor is de ilyenkor a legtobb. Ezert kell a babat minel tobbszor mellre tenni amikor csak keri. Igeny szerint szoptatni se cumi se cumisuveg es lesz eleg tej.
2014. okt. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miből gondolod,hogy romlott volt az anyatej?Baromira oda figyelnek mindenre.Mennyi idős a baba?3 gyerekes
2014. okt. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!