Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. s.! Mennyi idő után...

S. O. s.! Mennyi idő után indúlt be nektek rendesen a tejcsi?

Figyelt kérdés
5 napja szültem, még kicsit sárgás tejcsi jön és nem is olyan sok...nagy nehezen tudok csak lefejni olyan 30-30 at a melleimből(ez hosszas kinlódás árán)..sajnos úgy veszem észre a cicizések alkalmával hogy ez a babának sem elég .Mit csináljak ?Nektek könnyen ment a ciciztetés az első időkben ?Ráadásul kicsit sebesek is a melleim :(
2010. jan. 22. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem szülés utáni 2. napon lövelt be,akkor rengeteg volt,állandóan feszült és folyt. Majd ez lassan csökkent és beállt. Tedd gyakran cicire és fejj minden szopi után,hátha több fog termelödni.
2010. jan. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én császáros vagyok, és csak az 5. héten (!!!) indult be igazán a tejcsi, addig csak cseppecskék voltak. A kisebesedésre pedig azt javaslom, hogy vegyél bimbóvédőt (Avent nagyon jó, és két méretben kapható), hogy kíméld a mellbimbód. Aztán ha már nincs probléma, el lehet hagyni. Viszont minél többször rá kell tenni a babát, hogy beinduljon a tej. Rásegíthetsz homeopátiás bogyóval is (Urtica urens 5CH), és szoptatós teával is (pl. Laktoherb).

Banyuci

2010. jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az 5. napon a 30-30 fejés (szopi után) nem kevés!!!! Néhány hét kell hogy a babád is jól ki tudja szívni és a tejmennyiség is az igényeihez igazodjék. Az 5. napon 1 szopi alkalmával az 50-60 elég, ügyesek vagytok! Majd megnő a mennyiség, ne aggódj!
2010. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 3. napon indult meg. (császáros voltam)

Segítségképp mondom, hogy valószínű azért sebes a melled mert rosszul teszed mellre a babát. Kérj segítséget a védőnőtől! Tejszaporításra nekem nagyon jó volt a Laktoherb tea mikor elkezdtem inni a hasfájás is megszűnt a babámnál, olyan jókat tudott pukizni tőle :) Méregesd a babádat és ha nem gyarapszik vagy netán a súlya vissza is esett akkor kérj segítséget, én előbb nem adnék tápszert pótlásnak, előbb próbáld inkább szaporítani a tejed, de ha végképp nem megy akkor ne hagyd éhezni, sajnos én bele estem ebbe a hibába.:(

2010. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2. -nak:

5 hétig mit evett a babád?

2010. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Anyatejet, amennyi volt, és Humana Ha1 LC Pufa tápot.

Banyuci

2010. jan. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5. napon
2010. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!