Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy szopizás...

Miért van az, hogy szopizás után a digitális babamérleg kevesebbet mér mint szopi előtt? Nem mindíg, de elég sűrűn előfordul! Már teljesen kész vagyok ettől a méregetéstől. Másnak is csinált ilyet a mérlege?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 19:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Amúgy 6,5 hetes a babócám és azért mérem,mert néha úgy érzem kevesebbet eszik és a megérzésem be is igazolódott!Ez baj vagy normális?
2010. jan. 15. 19:58
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálam is előfordult ilyen, azért mértem, mert gyanitottam, hogy kevés a tejem. Én sem tudom, hogy mitől volt, hogy kevesebbet mutatott a mérleg, lehet a baba nem evett csak cicizett, vagy evés közben, vagy utána pisilt, kakilt amitől könnyebb lett. Abba is hagytam a méregetést elég hamar, bele lehetett bolondulni. Hetente egyszer mérem a lányomat.
2010. jan. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vok, szerintem ha gyarapodik a babád, és nem látod rajta, hogy éhes lenne, akkor nem baj.
2010. jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem dobd ki a mérleget.....csak stresszelsz tőle, idegeskedsz, ettől nem lesz elég tejed..... Nyugi, úgyis jelez, ha éhes még. Ha éhes, eszik, ha nem, akkor úgysem tudsz bele többet "rakni".
2010. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha szopik a baba, honnan gondolod, hogy keveset evett? Lehet, hogy rövidebb idő kell már ahhoz, hogy jóllakjon. Egyre ügyesebb és jobb a szopástechnikája. A mérleg általában csak stresszforrás. Ha többet eszik, azért, ha nem eszi meg a nagy könyvi mennyiséget, pláne. Bízd a babára, hogy mennyit eszik. Ha épp kevesebbet a szokottnál, legfeljebb hamarabb fogja kérni legközelebb a cicit a szokottnál. Szoptass igény szerint, meglátod, mindkettőtöknek sokkal jobb és könnyebb lesz! A baba nem fog kevesebbet enni, ha éhes és van mit ennie, csak azért, hogy téged idegesítsen :))) Elég ha hetente 1x, mindig ugyanabban az időben méred, így is tudni fogod, hogy hízott-e a héten és ez sokkal jobban fogja a fejlődését is mutatni...
2010. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Cseréld ki az elemet! Nekem akkor csinálta ezt, mikor gyenge volt az elem. Egyébként tényleg ne stresszeld magad a folyamatos méregetésekkel.
2010. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most 1,5 hét alatt hízott 320grammot előtte 2 hét alatt 500-at!
2010. jan. 15. 20:42
 8/10 anonim ***** válasza:
A digitális mérleg nem mér pontosan, ha ficánkol rajta a baba! Nálunk is sokszor volt ilyen: kaja után kevesebbet mutatott (peluscsere nélkül). Túlságosan érzékenyek az ilyen mérlegek, a picurok pedig nem képesek nyugodtan feküdni rajta. :-)
2010. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mert nem pontos, csak átlagot mér. Nemigen lehet hozzá viszonyítani. Nekem a kórházban volt, hogy az orvos tápszert írt fel, de én nem engedtem adni neki. Egész nap mérették, semmit nem mért a mérleg, aztán mikor kevesebb lett szoptatás után mint előtte, elköszöntem a nővérkéktől. Csak az esti fürdésnél látták a gyerekemet. A kicsit meg meg sem engedtem mérni. Megkérdeztem, ha nem mérhetik meg, nem engednek bennünket haza? Azt mondták, dehogyis akkor is haza engednek, úgyhogy nem mérettem.

Én egyébként sem méricskéltem. Ha éhezik az látszik rajtuk úgyis.

2010. jan. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Most egy kicsit megnyugodtam!
2010. jan. 16. 07:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!