Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hat hetes baba mennyi ml...

Hat hetes baba mennyi ml tejet szokott egyszerre szopizni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam olyan idős korában átlag 80 ml-t szopizott, de volt, hogy csak 30-at és reggel megevett 140-et is.
2009. dec. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Fiam 3 hetesem kiszívott simaán 200-at, lányom 150-nél soha nem evett többet, az volt a max., de inkább olyan 110-130 körül evett.
2009. dec. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

attól is függ hányszor szopizik egy nap, illetve hány kiló!

Az én lányom ma 6 hetes, 5700 gramm (nagy súllyal is született). A szükségletük testsúly kilogrammonként 150 ml. Tehát az ő szükséglete kb. 900 ml.

Ő 7szer szopik egy nap, így az 130 ml alkalmanként.


Ha kisebb a babád vagy gyakrabban szopizik akkor ennél kevesebbet is ehet, illetve ez napszakonként is változhat, mert pl. egyik szopi alkalmával van hogy csak 80 at eszik meg de máskor meg 160-180 at is (mondjuk akkor fülén is dől a tej :)))

2009. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Volt nálunk egy hónapig egy mérleg, akkor volt, hogy 140-et is megette, volt, hogy csak 70-et! Amióta nincs mérleg estére olyan, mintha nem lenne elég tejem, vagyis fürdetés előtt etetem, majd fürdetés után is igényli az etetést és le sem szakad a ciciről, sőt sokszor sír is, majd nagy nehezen elalszik! Biztos, hogy valamit rosszul csinálok, de szerintem olyankor akkor is eszik, ha nem akar, mivel sokszor ilyenkor ki is bukja!
2009. dec. 16. 14:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

13:46

Minden baba este nyűgös, semmi sem jó neki.

Én nem nagyon mértem, hogy mennyiket esznek, csak pár alkalommal,akkor mértem azokat, amiket írtam. (fiamnál kicsit többször, akkor elsőgyerekes voltam) na szóval és midig megmértem/megmérem vasárnap fürdés előtt és látom , hogy gyarapodott/gyarapszik, akkor jó.

Meg írtam6íroma baabkönyvbe 1 éves korig.

Amúgy az én lányom se többet, se kevesebben nem hízik havi fél kilónál, akármennyit eszik ez aígy van 9 hónapja. És még négyszer szopik napközben. Egyébként mind ketten nagy súllyal születte (4,4 ill 4 kiló) a fiam hat hetesen 5,5, lánykám 4,6 kiló volt.

Amúgy ezst a testsúlykilónként számolást, hogy mennyit kell enni soha nem figyeltem, szerintem nincs két egyforma baba aki ugyanannyit eszik, lehet egyik a kevesebbet jobban hasznosítja, mint a másik a többet.

2009. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

a harmadik vagyok.

Azért ez a kilónkénti számolás legalább ad vmi támpontot, a kérdezőnek az nem lett volna értékelhető válasz szerintem ha azt írja mindenki hogy :

"hát teljesen változó mennyit eszik, ne méregesd stb."

Azért úgy nagyjából az összmennyiséget be lehet lőni ezzel.

A másik dolog az amit én is írtam h nem patika mérlegek a gyerekek nyilván, mi sem mindig pont x deka ételt eszünk hanem hol keveset hol többet.

Amúgy az én lányom is ezt csinálja most hogy fürdés előtt is kajál (nem tudom mennyit mert nem méregetem már én se így h második baba :) ) és fürdés után is és az egész esténk egy jó órás szopiba torkollik, és olyankor úgy érzem már semmi sincs egyik ciciben sem, és ő se nyugszik meg úgy kifejezetten.

6 hetesen amúgy van egy minőségi ugrásuk a babáknak mikor kicsit (vagy nagyon) többet szeretnének enni. Pár nap alatt hozzászokik a tejtermelés is és akkor visszaállhat a rend.

Nem azt mondom h nálatok is ez van, csak esetleg ez is lehet.

2009. dec. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát köszi a válszokat, azért némileg megnyugtatott! Akkor másnál is így van! Mármint este nekem is olyan, mintha nem lenne semmi a cicimben! A mi kisfiunk nem olyan nagy súllyal született, 3010 gramm volt, most hétfőn 4040 gramm lett, végülis gyarapodik! Na meg hát a 36 héten született! Csak hát este mindig pánikolok, hogy tápszert kellene még adnom neki, mert olyan mintha nem lakna jól! Pedig nagyon szeretném, hogy legalább 6 hónapos koráig anyatejes legyen!
2009. dec. 17. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!