Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babátok elfogadja a fagyasztot...

Babátok elfogadja a fagyasztott/kiolvaszott tejet?

Figyelt kérdés
Mit csinálhatok rosszul? Szoktam neki adni néha cumisüvegből pótlásként aznapi lefejt tejet, azt simán megissza, de volt már olyan hogy elővettem a fagyasztóból egy adagot és az nem kellett neki. Miért lehet? Más az íze?
2009. dec. 16. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém megitta simán cumisüvegből és megette ha kaját csináltam belőle.
2009. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmit nem csinálsz rosszul, van olyan baba, aki erre érzékeny, és a "fagyit" nem issza meg.

Később főzéshez még elhasználhatod, vagy ajándékozd tápis gyereknek, ha nagyon sok van belőle, ők "bevedelik". (Gondolj a felnőtt ételekre, amiket befagyasztasz, azoknak is kicsit más már az íze, mint frissen...)

2009. dec. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ha ízével van baja, hozzátáplálásnál nem érzi majd ki belőle? Amúgy sajna nincs olyan sok, hogy eladjam, csak olyan napi 50-100ml, de én lelkesen fejem!
2009. dec. 16. 13:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, úgy már más.

Gondolj bele, hogy a kiolvasztott eper natúrban nem olyan gusztusos, de ha beleteszed egy sütibe, vagy gyümölcslevesbe, máris finom...

Spenóthoz, sóskához pl. elég jó.

Bár én nem szerettem vele pepecselni, is így végül az utolsó adagokat ki is dobtam.

Ezért most a második babával ha akad lefejt tej, azt elajándékozom a szomszédba, ott van egy tápszerrel hozzátáplált baba, aki lelkesen megissza, így mindenki örül. :o) Pedig van, hogy én is csak 40-60 ml-t fejek egyszerre...

2009. dec. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :-)
2009. dec. 16. 13:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is fejtem a fiamnál hogy hú milyen jó lesz majd később...hát se úgy nem fogadta el hogy cumisüvegből se később a hozzátáplálásnál. Amibe kevertem azt sose ette meg.

Teljesen feleslegesen fejtem neki, dobhattam ki az egészet.

Amúgy is olyan furcsa volt nekem a lehűtött meg lefagyasztott tej felmelegitve a szaga is olyan furcsa lett. Azt mondták később h azért mert az anyatejben vannak emésztő dolgok is, és állás közben elkezdi magát is bontani.

Ezért is jó a babának is emésztés szempontból, mert jobban bomlik, és úgy könnyebben gyorsabban felszívódik.

2009. dec. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát még csak 3 hónapos múlt, de kíváncsi leszek hogy elfogadja-e főzelékben?
2009. dec. 16. 17:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kóstoltad meg, mikor adtad volna a babádnak? Én igen, fémíze volt a tejnek, én sem innám meg...
2009. dec. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem is próbáltam a lányomnak nekiadni a lefagyasztott tejet, mert amikor kiolvasztottam, nagyon furcsa szaga lett, és nekem nem volt gusztusom hozzá. Szóval biztos, hogy az íze is más, talán ezért nem eszi meg a babád.

A főzeléket meg furcsa mód jobban megette, ha nem volt benne anyatej, pedig nagy ciciző volt, sokáig nem is fogadott el mást...

2009. dec. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!