Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatás után nem fejem...

Ha szoptatás után nem fejem ki mert úgy érzem hogy nem akar szét durrani már a mellem akkor az lehet ok a tej mennyiségének a csökkenésére? Ki hogyan csinálja ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

A kórházban és egy darabig itthon is lefejtem a maradékot szopi után de nagyon kikészültek a mellbimbóim és úgy döntöttem nem fejek csak szoptatok.De viszont úgy veszem észre mintha csökkent volna a mennyiség.Ennyit számítana még az hogy plusszba fejek?Vagy ezzel nem lehet mit tenni?Ha el akar apadni elfog akkor is ha szopi után még fejek?Elektromos a mellszívóm.

3 hetesek vagyunk.


2009. dec. 8. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem csak beáll. Én egyáltalán nem fejtem, 1 évig szoptattam mindhármat, mindíg annyi volt amennyi kellett.
2009. dec. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Tehát azt mondod azért mert nem fejek és nem érzem azt hogy hű de tele vannak a cickóim attól még szoptathatok akár fél évig is?Akkor nem annak a jele hogy el fog apadni?

És köszönöm szépen hogy válaszoltál!!!:-)))

2009. dec. 9. 05:33
 3/8 anonim ***** válasza:
3 hósak vagyunk.Egyáltalán nem fejek,mert fáj,de sztem nincs is rá szükség.Sosem érzem,h feszülne a mellem,mégis van benne elég tejcsi.Be fog állni nálad is a kereslet-kínálat.Ihatsz tejszaporító teát is,ha kevés lenne a tejed,én is ittam az elején,aztán beindult rendesen úgy 4 hetesen.
2009. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én pedig fejtem ezerrel és mégis túl hamar elapadt, 6 hónapig sem tudtam szoptatni :(

Nemcsak a fejésen múlik, inkább alkati kérdés lehet, és a nyugalom, aminek a hiánya apaszt :(

2009. dec. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4 hónapos a babám és én sem fejtem sose, annyi tejem van amennyit ő igényel.Ha úgy érzem, hogy egy kicsit kezd kevés lenni akkor tejszaporító teát iszom,de kipróbáltam már a homeos bogyókat is.Eddig mindig elég volt a tejem.:)
2009. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A tejet nem kell fejni, csak ha szaporítani szeretnéd vagy azt akarod hogy a cicid azt "gondolja" hogy ikreid vannak. Minél többet fejsz, annál több lesz, ha nem ürül ki teljesen akkor meg begyullad stb. Ha a babádnak elegendő a tejed akkor felesleges fejni, az én fiam 1 évesen még napi 3* szopizott, sohasem fejtem.
2009. dec. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Két éves múlt a kisebbik fiam és még napi 4-5x szopik. Csak az első napokban fejtem, ha már nem bírtam a feszülést. Azóta nem látott a mellem fejőgépet. Mindig volt elég, pedig nem vagyok túltermelős típus.

2009. dec. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én hetedik hónapja fejek. Féléves koráig minden szoptatás után - kivéve éjszaka.

Mostanság csak kétszer. Reggel és este.

2009. dec. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!