Melyek azok a mellbimbó ápoló kenőcsök, amit nem kell szoptatás előtt lemosni?
Kössz a lepontozást!
Akkor etessétek a babáitokat mindenféle kence-ficével...
Az az egészben a szánalmas, hogy egyébként tuti mindent sterilizáltok a baba körül, de az alapvető higiéniát nem tartjátok be, és a baba szájába tömitek a kenőcsös ciciteket...
Aztán meg csodálkoztok, ha egyszercsak nem fogadja el, mert van ilyen is.
Nekem sajnos az anyatej és a szabadon szárítás egyáltalán nem segített. Már nemcsak szoptatás alatt, de a köztes időben is iszonyúan fájt a mellbimból. A szoptatási tanácsadó meg is lepődött, azt mondta, hogy ilyen hosszú és mély repedéseket még nem látott. Öt hétig szenvedtem, de a lanolin nagyon jó volt. Két szoptatás között teljesen felszívódott, persze vékonyan kentem. Amúgy azt szerintem nem is lehetne letörölni, mert olyan tapadós. Nemcsak gyógyítja a sebeket, de védi az újabb felázástól is, ezért olyan hatásos.
14:39 voltam.
Ha te megengedheted magadnak ezt a stílust, akkor én sem fogom vissza magam!
Talán ha megtanulnál rendesen szoptatni, akkor nem sebesedne ki a csöcsöd!!!
És kölköd pedig neked van!!! Egyébként meg az állatoknak van kölykük, és én nem érzem magam annak! Nekem egy édes kisfiam van, akit rendesen tudok szoptatni és nem esik nehezemre a hideg fürdőszobában mosakodni, pedig nem kence-ficézem magam!!!
De kérdezd meg a gyerekorvost vagy a védőnőt, ők is azt fogják mondani, hogy mindenféle kenőcsöt moss le! De ha lusta vagy, akkor nem kell, aztán meg majd nem tudod, miért utálja meg a babád a cicit, és mitől fáj a hasa...
Kedves előttem válaszoló! Engedd meg, hogy néhány gondolattal és tapasztalattal gazdagabbá tegyelek.
Nem mindenki olyan szerencsés, mint Te és az édes kisfiad. Ezért van szükség laktációs tanácsadókra. A szoptatás sokszor és sokaknak okoz gondot. Ha veled ez nem így van, légy hálás és ne szóld le a másikat, illetve ne szólj hozzá olyan problámához, amit nem ismersz.
Az első babám 2 hetes koráig nem tudott szopni, a 4. napon másfél órás próbálkozás ás töprengés után jött rá egy csecsemősnővér, hogy miért. Kívülről nézve mindent helyesen csinált, de a nyelvét rossz helyte tette és így nem tudott vákumot képezni. Éjjel nappal cumit kellet a szájába tenni, úgy hogy a nyelve jó helyen legyen, hogy megtanulja a helyes tartást. Sokat szenvedtünk az elején e miatt mind a ketten, de megoldottuk valahogy. A második kislányom jól szopizott, nagyon is. Hólyagosra szívta a mellbimbómat több alkalommal. Akkor nyár volt és meleg, elég volt az anyatejezés és a szabadon szárítás. Ezen kívül amíg szopott, addig kiütések voltak rajta, ezért sem liszet sem tejterméket sem cukrot nem ehettem egy darabig és persze a K betős ételeket sem, meg az erősen allergéneket sem. Ezt is megoldottuk. Harmadik babám, a kisfiam okozta eddig a legnagyobb kínokat. Amikor 4 hetes korában már végigbőgtem az etetéseket és már ott tartottam, hogy a fájdalomtól félve nem mertem mellre tenni, hanem inkább fejtem és üvegből adtam a tejet, akkor elmentem egy szoptatási tanácsadóhoz. Ő rájött, hogy a fiam a felső ajkát nem tartja elég lazán, ezért nem alakul ki a elégséges vákum, ezért szív olyan borzasztó erővel. GYakorlatokat mutatott, amikkel egy hét alatt megtanulhatja a helyes mozdulatott. Minden evés előtt sőt közben is gyakoroltunk 2 hétig, de bár javult a technikája, még mindig nagyon erősen szívott. A megterheléstől a szoptatások után érgörcs alakult ki a mellemben, ami utánna is fájt. Újra felkerestem a tanácsadót aki bimbóvédőt javasolt. A fiam olyan erővel szívott, hogy átszívta a mellbimbómat a lyukakon és a nyelvével kidörzsölte, így minden szoptatás után három új vízhólyag volt a mellbimbómon. Ezért voltam kénytelen lanolint használni. Így végül képes voltam szoptatni a fiamat is, de háromszor volt közben mellgyulladásom, ami szintén igen fájdalmas tud lenni.
Gondolom most lesajnálsz, amiért ilyen szerencsétlen vagyok. Leked rajta. Én nem érzem magam annak, mert leküzdöttem a problémákat és tudom, hogy mindent megtettem a gyerekeimért, ami tőlem tedt, hisz ez a minimum. Mivel többször és többféle problámával találkoztam eddigi "szoptató anya" pályafutásom alatt, sok szakemberrel beszéltem és rengeteg irodalmat olvastam el. Azt hiszem jogosan gondolom, hogy érdemi segítséget tudok nyújtani ezen az oldalom azoknak, akik hasonló problémákkal küzdenek.
A gyógyszertári lanolint a védőnőm és a tanácsadó javasolták és nekem valóban megváltás volt akkor. Nem érzem magam lustának és egyik gyermekemnek sem fájt a hasa és nem utálták a cicit, ahogy írod. Kérlek a jövőben inkább olyasmihez szólj hozzá, amivel kapcsolatban tapasztalataid is vannak, mert az egyszerűséggeddel sajnos megfoszthatsz embereket a megfelelő segítségtől.
Kedves kérdező, én is hallottam olyat, hogy a gyógyszerész nem akarja kiadni a lanolint, mert ez olyan alapanyag, amit krémek előállításához használnak. Nálunk szerencsére nem volt gond, csak furcsán néztek és faggattak, hogy mire kell és biztos vagyok-e benne, hogy az kell, de végülis kiadták. Légy határozott és remélem Te is szerencséve jársz. Sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!