Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy beiduljon a...

Mit tegyek, hogy beiduljon a tejtermelés, illetve hány napig nem kell izgulni miatta?

Figyelt kérdés

5 napos kisfiú anyukája vagyok és sajnos még mindig csak előtejem van, 2 napja eszem a homeo bogyókat, iszom a laktoherb teát és olajjal is maszírozom a melleimet. Olyan aranyosan szopik a babám, nagy igénye van rá, de a mérleg szerint mx. 3 grammot tudok neki adni, ezért tápszereznem kell őt!

Nagyon bizakodom, de el is vagyok picit keseredve.

Tudtok valami biztatót mondani???


2008. júl. 12. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A bogyó meg a tea nagyon jó. Én madártejet ettem napközben,este meg alkoholmentes sört ittam (mindegy milyen fajta) fél litert és reggelre megindult. Remélem bejön neked is!!!
2008. júl. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A homeo bogyóval okosan! Addig szabad csak amíg beindul a tejtermelés utána ne mert elapaszthatod. Azt hiszem 3 nap után kell benne kis szünetet tartani. Én sajnos poruljártam vele annyira kartam sszoptatni. A Laktoherb és a többi napi 1-2 bögrényi. Sok folyadék kb 3 l és azt mondják az alkoholmentes sör is jó. Lassan mostmár el kell induljon.

A lényeg a fejben dől el.

Éljen az anyaság, jó babázást.

2008. júl. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem írtad,hogy császáros voltál-e, mert akkor késöbb szokott elindulni. Én napi 5 és fél liter vizet iszok.Lehet,hogy sok,de van tejem bőven. Próbáld ki.
2008. júl. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon nehezen indult meg a tejem, a kórházból úgy engedtek haza hogy tápszeres pótlás kell a babának, de csak az első héten kellett esténként egy kevéske tápszer kiegészítésként. Szoptass nagyon gyakran ( én az első 2 hétben óránként szoptattam, éjjel is ), nyugodtan etess mindkét ciciből, és ne méricséld mennyit szopik a baba. Figyeld hogy legyen pisis-kakis pelusa, fontos a testkontaktus, egyél-igyál, pihenjél rendesen és meglátod beindul a tej. Nekem bevált a More Milk indulásnak, az őszilé, és az alkoholmentes sör. Most csak homeos bogyókat eszem és boldogan szoptatok, a babám gyönyörűen gyarapszik. Tápszert csak végső esetben adj, inkább sokat szoptass.

Kitartás!!! És bízz önmagadban, a tej szopi alatt fog igazán termelődni ezért a fejés sem igazán mérvadó!!!!

Egy 3 hónapos baba anyukája

2008. júl. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld minél többször mellre tenni a babát, akár 1-1,5 óránként is!! A tejcsi akkor termelődik, ha minél több ingert kap a mell, azon keresztül az agy. Biztos vagyok benne, hoy ügyesek lesztek, szorítok! :-)
2008. júl. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ne legyél elkeseredve. Az a lényeg hogy ne is gondolj arra hogy nem fogod tudni szpotatni. Nekem is kevés volt a tejem az elején aztán kipróbáltam az urtica CH5-öt. Ettől megindult a tejtermelés . Kifiam 14 hónapos és még mindig szopizik. Az első időkben gyakran tedd mellre ez is elősegíti a tejtermelést. Nekem a tea nem vált be nagyon görcsölt tőle a baba hasa. Miután beindult a tejtermelés de én úgy éreztem hogy nem elég feszes a cicim én bevettem pár homo bogyót és máris lett elég tejem. Én 100%-ig nyugodt szívvel ajánlom neked.

A barátnőmnek is ez segített 1 hónap után teljesen leállt tápszerről és ma is csak és kizárólag anyatejjel táplálja a kisfiát(12 hónapos). Van remény csak bizz magadban és a babádban!

2008. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az urticát szedtem egy hétig, aztán abbahagytam. Rosszul tettem??????szedjem tovább a homeos bogyókat?????A szülésznőm mondta, hogy szedhetem egy hétig, valaki meg azt írta, hogy a homeos bogyók egy idő után már elapasztják a tejet!Most akkor mi van??????:-(
2008. júl. 29. 17:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!