Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon fáj a mellem a szoptatá...

Nagyon fáj a mellem a szoptatástol ki van repedezve és sebesedve mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 9. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Én bepantennel kentem. Nekem nagyon jó volt.
2008. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt javasolják, hogy a kirepedezés megelőzésére kend be minden szopi után anyatejjel. Ha éjjel kevesebbet szopik arrok kendbe vastagabban bepantennel. egyébként napközben is lehet. S amennyit csak lehet legyen szabadon. Próbálj meg otthon nem hordani sokat melltartót és vegyél fel kényelmes bő pamut polót. Ezt olyankor jobban megteheted ha nem jön senki és nem mész sehova. Ha téged nem zavar ,hogy folyik a tej és olyan lesz a pólod akkor ez a gyógyulásban sokat segít. Aztán ha mész valahova akkor meg persze kell a melltartó. Vagy pl éjjel aludjál nélküle. Én az utobbit csináltam és meg kell mondjam alig vártam,hogy éjjel legyen. Én nem szeretem egyébként sem a melltartót.

Remélem meggyógyul hamar és ismét öröm lesz a szoptatás.

2008. júl. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom még nincs, de nekem az Avent mellbimbóra való krémet ajánlották, állítólag nagyon jó.

39 hetes kismama

2008. júl. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mellbimbóvédő, amíg meg nem gyógyul.(Nekem segített, mert a kórházban iszonyatosan kisebesedett egy szerencsétlen éjszakai félkómás szoptatás miatt) A kisebesedést megelőzni lehet (helyesen kell cicire tenni a babát). Kezelni, ha szoptatsz akkor nem nagyon , mert idő kell a sebgyógyuláshoz és ha szoptatás közben mindig újra és újra sérül, és fáj... érthető asszem. Anyatejjel kend be, az a legjobb és nem árt a babának sem. Tényleg jó ha kicsit levegőzhet, de ha téged zavar (engem nagyon zavart) akkor melltartóbetét és nagyon sűrűn cserélgesd, hogy ne nagyon legyen átitava tejjel.
2008. júl. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2008. júl. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2008. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kellemetlen,nekem is ez volt.Vegyel mellbimbovedo kremet,direkt erre van akar drogeriaban,akar gyogyszertarban.Rajta van napi hanyszor lehet kenni.Nekem 1-2nap alatt segitett.Es ha nem csak az "ejjeli komas"szopitol volt kerj segitseget a helyes mellre helyezesrol.
2008. júl. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A seb a nem jó mellre helyezéstől van. Nekünk is időbe tellt kigyakorolni a helyes mellretételt. A seb főleg ha mély nem biztos hogy begyógyul pusztán a szabadon hagyástól, anyatejtől... A bepanten nekem is bevált, de 2-3 napig a sebes mellemből lefejtem a tejet és úgy adtam a babának. Ezelett vastagon krémeztem, és levegőztettem a mellem. Így sikerült meggyógyulni annyira, hogy elkezdtük a babámmal megtanulni a szopizás rejtelmeit. Ha sikerül jól mellra helyezni a babát, akkor nem romlik a helyzet, hanem a kisebb sebek így is begyógyulnak. Ha félsz a cumizavartól add a lefejt tejet pohárból, kanálból. Érdemes meggyógyulni, hogy aztán öröm legyen a szopizás neked és neki is. A helyes mellrehelyezés a leglényegesebb! kitartás!

3hetes kislány anyukája

2008. júl. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
NEkem nagyon sokan a garmastan krémet ajánlották.azt mondják ez a legjobb,gyógyszertárban lehet venni,ha jól emlékszem olyan 1200ft körül van.39hetes pocakos
2008. júl. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem az anyatej és sok szellőztetés volt hatékony. Hamar gyógyul így. Közben garmastannal kentem, ami ugyancsak jó. De a legjobb és legolcsóbb az anyatej és azt is olvastam, hogy a baba nyála, tehát szopi után nem kell lemosni a mellet.

Minden szopi után elkensz a mellbimbón és az -udvarán egy kis anyatejet és sokat szellőzteted. Vagyis se melltartó, se polo, semmi. Éjszaka detto. Nem néz ki valami jól, de kellemes és hamar gyógyul.

Közben remélhetőleg sikerül megtanulni jól mellre tenni a babát. Te is ügyesedsz, ő is ügyesedik, hamarosan jól megy majd minden meglátod. Sok sikert!

2008. júl. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!